Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі активіст Акімов пікетує парламент Криму через ситуацію з водою (+фото)


Сергей Акимов на пикете у здания парламента Крыма в Симферополе, 17 сентября 2020 года
Сергей Акимов на пикете у здания парламента Крыма в Симферополе, 17 сентября 2020 года

У Сімферополі активіст, отаман громадської організації «Кримське казацтво» Сергій Акімов вийшов на одиночний пікет до російського парламенту Криму через ситуацію з водою. Про це він повідомив Крим.Реалії.

Акімов тримає в руках плакат із закликами: «Синя бочка – це не вирішення проблеми. Дайте воду», «Держраду у відставку! Криму потрібна вода в каналі, а не Константинов (спікер парламенту Криму – КР) у кріслі».

Активіст каже, що за шість років анексії Криму російська влада «забула найголовніше» – провести воду.

Реакції російської влади Криму на одиночний пікет Акімова немає.

Моніторингова місія ООН в Україні також наполягає на тому, що «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».

Російський МЗС стверджує, що Київ «порушив свої правозахисні зобов'язання», закріплені в міжнародних документах щодо води для Криму.

З понеділка, 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водоймищ починається третій, найсуворіший, етап обмежень подачі води.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG