Доступність посилання

ТОП новини

Наріман Джелял прокоментував проблеми у відносинах зі США


Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял наголосив, що труднощі, які виникають у відносинах США й Україна, не є провалом української дипломатії. Адже, на його думку, у США за адміністрації Дональда Трампа виникли проблеми також і з іншими країнами.

«Я не вважаю, що те, що відбувається, є провалом нашої дипломатії. По-перше, виходячи з того, що адміністрація американського президента так само веде себе з усіма іншими акторами сьогоднішнього міжнародного співтовариства. Тобто це не є направленим лише на Україну. Є відносини (США) з Європою, з Близьким Сходом, з Мексикою, з Канадою, з Китаєм і так далі», – сказав Джелял в ефірі програми Радіо Свобода Свобода.Live.

Він, проте, зауважив, що Києву треба активніше працювати зі США за нової адміністрації в Білому домі, не поступаючись національними інтересами України.

«Інша справа, що ми маємо сьогодні виходити з того, а що ми зробимо задля того, щоби позиція США, яка, на жаль, змінюється дуже швидко, робить певні кульбіти … щоби ця позиція, вона нашою дипломатією трималася постійно в фокусі, і ми кожного разу мали що відповісти і мали захистити наші власні інтереси. Мені здається, поки що нам це вдається», – сказав Джелял, який очікує на від’їзд до Анкари для роботи новим послом України в Туреччині.

«Ми чітко тримаємо власний інтерес у фокусі уваги, але заявляємо про готовність домовлятися і навіть ідемо на певні кроки. Як-то прийняття позиції США про припинення вогню чи можливий договір щодо українських надр тощо. Ми демонструємо готовність до переговорів, але не здачу власних інтересів. І це мене, в принципі, заспокоює», – сказав Джелял, який був в’язнем Кремля.

Джелял наголосив на важливості заяви президента Володимира Зеленського про те, що Київ ніколи не визнає російський контроль над Кримом, окупованим з 2014 року, не дивлячись на повідомлення, що США можуть це зробити, і позицію Трампа, що такі заяви Зеленського «шкодять мирному врегулюванню».

«І почути від президента України важливе повторення тези про те, що ми не визнаємо Крим і будь-які інші українські території як російські, це дуже важливо було і для мене особисто. Я в ці дні поспілкувався (з людьми) в Криму. Для них це також важливо, вони також нервують, також хочуть ще раз і ще раз чути від нашої влади, що ця «червона лінія» з боку нашої влади не буде перетинатися», – сказав Джелял.

Американські засоби інформації, зокрема, видання The Washington Post, із посиланням на неназвані джерела повідомляли, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією і заморозити конфлікт по нинішній лінії фронту. Зустріч у Лондоні, в якій мали брати участь голови МЗС, зрештою вирішили провести на нижчому рівні, а переговори міністрів – відкласти.

Минулого тижня після зустрічі з представниками України і європейськими союзниками в Парижі державний секретар США Рубіо попередив, що президент Дональд Трамп втрачає терпіння щодо переговорів, що затягуються, і може присвятити свою увагу «іншим пріоритетам».

Думки киян про можливе визнання США Криму російським у межах мирних переговорів (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG