Доступність посилання

ТОП новини

Півострів без води, лікарень та ліків: на що кримчани скаржаться Аксенову


Російський глава Криму Сергій Аксенов
Російський глава Криму Сергій Аксенов

Російський глава Криму Сергій Аксенов 12 серпня відповідав на питання від жителів півострова під час своєї «прямої лінії». Вони мали можливість розповісти йому безпосередньо про свої проблеми або передати запитання через допоміжні сервіси. Всього їх Сергію Аксенову надійшло декілька тисяч. Про що запитують і на що скаржаться кримчани, розповідають Крим.Реалії.

Підконтрольна Кремлю влада Криму регулярно повідомляє про відродження півострова під контролем Росії. «За великий внесок у соціально-економічний розвиток» півострова його російський глава Сергій Аксенов у травні навіть був нагороджений орденом імені Олександра Невського. Відповідний указ підписав президент Росії Володимир Путін.

Але «пряма лінія» Сергія Аксенова, яку він провів 12 серпня, показала іншу дійсність. Питання, озвучені кримчанами, показали, що через сім років у російських реаліях на тлі глобальних будівництв та мільярдних федеральних дотацій на півострові багато хто позбавлений елементарних потреб: від медиків у поліклініках до асфальтованих доріг.

П'ять тисяч невідомих запитань

Запитання для «прямої лінії» Сергія Аксенова збирали декілька тижнів, починаючи з кінця липня. Щотижня оператори фіксували понад тисячу звернень. Всього ж їх, за інформацією Аксенова, надійшло приблизно п'ять тисяч.

«Усі звернення будуть ретельно проаналізовані, жодне не залишиться без уваги й без відповіді. Відповідні доручення вже дані, робота вже йде», ‒ пообіцяв російський глава Криму.

«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року
«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року

Найбільше запитань, за словами Сергія Аксенова, надійшло з Сімферополя, Ялти, Євпаторії, Керчі та Сімферопольського району. Більшість звернень залишилися невідомими громадськості, оскільки не були озвучені.

В ефірі «прямої лінії» прозвучало приблизно 30 запитань. Вони пов'язані з найелементарнішими потребами кримчан, яких вони роками не можуть домогтися від місцевої влади.

Жителі півострова скаржилися на відсутність якісної медичної допомоги та ліків, проблеми з водопостачанням та забезпеченням технічними засобами людей з інвалідністю, невпорядковані селища, а також проблеми з автобусним сполученням з сусідніми населеними пунктами. Скарги також стосувалися зростання кримських цін, у першу чергу, на продукти.

«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року
«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року

«Немає трансформаторів і кабелю»

Серед масових звернень кримчан, які надійшли на «пряму лінію» Сергія Аксенова, ‒ скарги на якість енергопостачання. Вони звучать всупереч публічним заявам кримської влади про те, що енергоміст із сусідньої Росії до Криму дозволяє повністю забезпечити потреби півострова.

Костянтин із села Нижні Орішники Білогірського району розповів, що місцеві жителі декілька років не можуть добитися від влади підвищення енергопотужності в цьому регіоні.

«У нас у селі дуже нестабільне електропостачання. Дуже багато людей подали заяви на підвищення потужності. Люди по два-три роки чекають, щоб їх перепід'єднали. У «Крименерго» («Крыменерго») мотивують тим, що немає трансформатора й кабелю, тому нас не можуть перепід'єднати. Будинки у нас уже переведені на електроопалення. Попереду опалювальний сезон і проблема не вирішується. Як би нам її вирішити?» ‒ запитав той, хто телефонував.

Таку ж проблему озвучила й жителька села Дніпровка Джанкойського району Ірина Руда. Вона каже, що через проблеми з електроенергією місцеві залишаються і без води, оскільки не працюють помпи.

Сергій Аксенов визнав, що в Криму існує проблема модернізації трансформаторних підстанцій і мереж електропостачання. Він пообіцяв, що «питання буде розглянуте» новим міністром палива та енергетики російського уряду Криму Ігорем Корінем.

Багато років не можуть добитися під'єднання водогону жителі вулиці Руська в Бахчисараї, повідомила кримчанка Інна Борисова. Вона зателефонувала на «пряму лінію» Сергія Аксенова, щоб прискорити вирішення проблеми.

«Є проблема з під'єднанням водогону, з якою зіткнулися багато жителів цієї вулиці. Прохання ‒ будь ласка, посприяйте в цьому та зверніть на нас увагу», ‒ попросила Інна Борисова.

Російський глава Криму відповів, що «з точки зору водопостачання всі доручення вийшли», і зараз влада вирішує, як швидко усунути цю проблему.

«Я записав собі на контроль. Буду в Бахчисараї, сам вийду подивлюся», ‒ пообіцяв він.

«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року
«Пряма лінія» з російським главою Криму Сергієм Аксеновим 12 серпня 2021 року

«Красива обгортка, але немає начинки»

За інформацією «Центру управління регіоном», який забезпечував організацію «прямої лінії» Сергія Аксенова, безліч скарг кримчан стосуються охорони здоров'я. Зокрема, йдеться про дефіцит медичних препаратів для пільгових категорій громадян.

Сергій Аксенов визнав і цю проблему. За його словами, у роздрібній мережі Криму відсутні 30 найменувань препаратів для пільговиків.

«Проблема з пільговими лікувальними препаратами є. Вона – в головах тих, хто цим напрямком займався. Я з'ясував, ми всі лікувальні препарати простежили, від термінів закупівлі до постачання. Я щодня отримую десятки звернень щодо препаратів. Це стосується й діабетиків, і людей з онкологічними захворюваннями. Я вже сказав колегам, що якщо не зроблять вони, то зроблять за них. Вибачаюся перед кримчанами», ‒ сказав російський глава Криму.

Жителька Армянська, яка зателефонувала на «пряму лінію» Сергія Аксенова, розповіла, що містяни позбавлені медичної допомоги, оскільки в міській поліклініці не вистачає фахівців.

«У нас поліклініка ‒ це досить гарна обгортка, але зовсім немає «начинки». У нас немає профільних фахівців у місті зовсім. Дитячих не було ніколи. Для дорослих наразі немає ні окуліста, ні невролога, ні кардіолога. Хоча у нас місто з хімічним підприємством, тобто захворюваність досить велика за цими напрямками. Лікарня у нас зараз перепрофільована в ковідний госпіталь. Вона не може надати нам профільну допомогу», ‒ розповіла городянка.

Проблеми з медиками в Армянську, нагадаємо, почалися декілька років тому. Наочно якість місцевої медицини виявилася під час надзвичайної ситуації, викликаної хімічними викидами місцевого хімічного заводу «Титан». Тоді з'ясувалося, що в лабораторії місцевої поліклініки немає реактивів для отримання результатів аналізів. А через дефіцит медиків надавати допомогу населенню в Армянськ щотижня відряджали фахівців МОЗ російського уряду Криму, кримських та російських медустанов.

Судячи з того, що озвучила Сергію Аксенову місцева жителька під час «прямої лінії», ситуація там особливо не змінилася.

Аксенов у зв'язку з цим закликав головлікарів лікарень в умовах дефіциту лікарів у Криму «в ручному режимі організовувати роботу медиків».

«На пенсію не можу собі дозволити найнеобхідніше»

Всупереч активному дорожньому будівництву в Криму, розгорнутому місцевою російською владою, жителі цілих селищ залишаються без асфальтованих вулиць. Через це вони регулярно мають незручності та ризикують життями, оскільки нерідко залишаються заблокованими через неможливість транспорту проїхати вулицями.

У такій ситуації опинилися жителі вулиці Місячної в Сімферополі, які вирішили масово надіслати свої скарги на «пряму лінію» Сергію Аксенову.

«Ця вулиця пов'язує жителів селищ Цегляне садового товариства «Петровські скелі» з районом і містом. Вулиця протяжністю до кілометра, але вона дуже рельєфна і в зимовий час ситуація дуже загострюється. Вона покрита ямами, перетворюється на слизьке місиво й ні автобуси, ні автівки не можуть піднятися. Ми з 2014 року зверталися за допомогою в різні інстанції. У 2019 нам обіцяли нашу вулицю відремонтувати, але досі проєктна документація не виконана, підготовчі роботи не проведені», ‒ розповіла мешканка цієї вулиці.

Сергій Аксенов доручив Мінтрансу російського уряду Криму підготувати проєктні роботи для неї цьогоріч й пообіцяв «особисто прийти на цю вулицю, подивитися».

Серед масових скарг кримчан опинилися й скарги на високі ціни, у першу чергу, на продукти.

«У мене пенсія ‒ дев'ять тисяч рублів. І я собі не можу дозволити купити найнеобхідніше. Ми були б дуже вдячні вам, якби ціни в магазинах і супермаркетах знизилися», ‒ попросила Людмила Манкова з Євпаторії.

Сергій Аксенов зазначив, що прямого законодавчого інструменту, який дозволяє контролювати ціни, у нього немає. Водночас він анонсував низку заходів, які дозволять знизити вартість продуктів у роздрібних мережах.

«Пряма лінія» Сергія Аксенова проводиться в Криму щорічно. Для зв'язку з кримчанами також постійно діє «гаряча лінія» російського глави регіону. Багато з тих, хто скористався нею, стверджують, що дійсно змогли вирішити свої питання, оскільки чиновники, відповідальні за це, отримали відповідні інструкції з вищих владних кабінетів. Місцеві активісти називають таку систему «ручним управлінням» у Криму.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG