Доступність посилання

ТОП новини

Сезон «на удачу». Що чекає в Криму на туристів у 2021 році


Колаж
Колаж

Підконтрольна Росії кримська влада готується до курортного сезону. Чиновники обіцяють низку нововведень, що торкнуться як туристів, так і жителів півострова. Крим.Реалії розповідають, що буде цього літа під забороною, а що ‒ у пріоритеті на півострові.

Другий рік поспіль зустрічати туристів на півострові будуть в умовах пандемії коронавірусу. У міністерстві курортів і туризму Криму стверджують, що планують вакцинувати цього року російською вакциною від коронавірусу майже п'ять тисяч співробітників готелів, санаторіїв та інших об'єктів курортної сфери.

Водночас для цих працівників і відпочивальників збережуть масковий режим, зобов'язання з дотримання соціальної дистанції та дезінфекції. Але незважаючи на обмеження, чиновники сподіваються на вдалий сезон.

Роботи багато, але сезон має бути дуже вдалим
Вадим Волченко

«Цей рік має бути кращим (порівнянj з 2020 роком ‒ КР). Ми розуміємо всі виклики, які є. У нас стоїть питання кадрового голоду (у туристичній сфері ‒ КР) та ціноутворення. Ми їх будемо вирішувати. Але загалом і в цілому до викликів ми готові. Працюємо на результат. Роботи багато, але сезон має бути дуже вдалим», ‒ сказав міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко на засіданні підконтрольного Росії кримського уряду 16 лютого.

Пляж у Гурзуфі, липень 2020 року
Пляж у Гурзуфі, липень 2020 року

Волченко анонсував низку змін, які торкнуться в новому сезоні як відпочивальників, так і жителів півострова.

Боротьба з «тіньовою кукурудзою»

Кримська влада розраховує цього року максимально легалізувати курортний бізнес: від власників приватних пансіонатів до продавців кукурудзи на пляжах. Російський глава Криму Сергій Аксенов розпорядився легалізувати всю пляжну торгівлю.

Якщо незаконні атракціони й торгівля кукурудзою ‒ я не проти, але нехай отримають відповідні дозволи
Сергій Аксенов

«За торішніми скаргами зрозуміло, де у нас вузькі місця, які впливають на перебіг курортного сезону. Якщо незаконні атракціони й торгівля кукурудзою ‒ я не проти, але нехай отримають відповідні дозволи. У процентному співвідношенні до 50% торговців та інших послуг на пляжах були у нас у «тіні», на жаль. Ми податків з цього не отримуємо ніяких, і це питання безпеки», ‒ сказав Аксенов на засіданні уряду Криму 16 лютого.

Російський глава Криму Сергій Аксенов
Російський глава Криму Сергій Аксенов

Міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко додав, що легалізація і нагляд з боку профільних відомств очікують «самохідні машини й інші види техніки», а також атракціони на пляжах.

Відповідальність за легалізацію пляжних атракціонів, маломірних суден та несанкціоновану торгівлю чиновники хочуть покласти на орендарів пляжів. У разі виявлення порушень, мають намір розривати договори про користування пляжами «відразу, без з'ясувань».

З ініціативами про легалізацію курортного бізнесу кримська влада виступала неодноразово. Але цей процес затягнувся на роки через проблеми з урахуванням «тіньового» турбізнесу та складнощами реального впливу на нього.

Набережні без самокатів

Нові підходи очікуються в Криму в організації дозвілля кримчан і відпочивальників. У цьому курортному сезоні їм заборонять виходити на набережні та пішохідні зони з гіроскутерами та іншою технікою. Для цього розроблять відповідні нормативно-правові акти.

«Передбачені заходи, спрямовані на обмеження руху моторолерів, мопедів, самокатів, гіроскутерів та іншої подібної техніки на набережних і пішохідних зонах, адже це є причиною скарг з боку мешканців та гостей Криму», ‒ пояснив Вадим Волченко.

Російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко
Російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко

Морська легалізація

У майбутньому курортному сезоні, за словами Вадима Волченка, очікується легалізація туристичної діяльності маломірних суден.

З цього року повністю ліквідується поняття сезонних баз-стоянок маломірного флоту
Вадим Волченко

«З цього року повністю ліквідується поняття сезонних баз-стоянок маломірного флоту. Вводиться поняття пунктів прокату, кількість яких зафіксована в дислокації. Кожен водний мотоцикл, катер або інший засіб мають бути приписані весь рік до бази-стоянки, а моніторинг з боку муніципального контролю, МНС і Ространснагляду дозволить миттєво виявляти маломірні судна, які нелегально працюють, і забезпечувати їх транспортування на штрафстоянку», ‒ стверджує він.

Раніше кримська влада погрожувала конфіскацією власникам нелегальних маломірних суден: «Ми сьогодні бачимо повний бардак. Всі служби зізнаються у своєму безсиллі. Ми наполягаємо на конфіскації: заберемо в усіх, у кого немає документів, і на цьому все закінчиться», ‒ сказав Сергій Аксенов влітку 2019 року.

Але проблема залишається актуальною досі.

Туризм для людей з інвалідністю

Пріоритетним у Криму обіцяють зробити питання туристичного розміщення та обслуговування людей з інвалідністю і маломобільних категорій громадян. Доступними для них міністр курортів і туризму Криму обіцяє зробити як готелі та екскурсійний транспорт, так і туристичну інфраструктуру на трасі Сімферополь-Ялта.

«Для нас важливі питання транспортної інфраструктури та організації діяльності об'єктів туристичної індустрії для людей з інвалідністю. Передбачено облаштування місцевою владою місць спеціальних парковок для тимчасової стоянки туристичних автобусів біля місць туристичного та екскурсійного показу. Також у планах ‒ створення умов для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення для безперешкодного доступу на пляжі, об'єкти показу та туристичної інфраструктури», ‒ стверджує Вадим Волченко.

Вода ‒ відпочивальникам

Гострий дефіцит води в Криму теж внесе свої корективи в організацію курортного сезону. Санаторно-курортним установам доручено забезпечити триденний запас води для господарсько-побутових потреб, повідомив Вадим Волченко.

«Усі засоби розміщення, які працюють, вже мають такий запас», ‒ стверджує він.

Посуха, що почалася в Криму торік, торкнулася зокрема й курортних регіонів. Через це з грудня водопостачання обмежене в Ялті. А з 15 лютого графіки подачі води запровадили в семи південнобережних селищах. Погодинну подачу води анонсують з 17 лютого в Алушті.

Торік Сергій Аксенов обіцяв забезпечити туристів водою за допомогою штучних дощів, які хотіли викликати над півостровом у співпраці з Росгідрометом. Але врешті-решт проєкт завершили через несприятливі погодні умови.

Зараз основні надії чиновників пов'язані з наповненням кримських водойм опадами, а також з будівництвом опріснювальних станцій за декілька мільярдів рублів. У їх очікуванні в Криму продовжують бурити свердловини й викачувати підземні води.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG