Доступність посилання

ТОП новини

«Все зміниться, коли до Севастополя привезуть перші труни»


Російський військовий автомобіль «Камаз» із розпізнавальним знаком «Z» на під'їзді до Севастополя, 26 лютого 2022 року
Російський військовий автомобіль «Камаз» із розпізнавальним знаком «Z» на під'їзді до Севастополя, 26 лютого 2022 року

СЕВАСТОПОЛЬ – Триває війна Росії проти України. Більшість севастопольців продовжують жити звичайним життям. Окрім тих, у кого є родичі в Україні та окрім тих, у кого рідних відправили воювати проти українців. Але все зміниться, коли до міста прибуде перший «вантаж 200», – каже ветеран, який пройшов війну в Афганістані.

У Севастополі спав той невеликий ажіотаж на автозаправках та біля банкоматів, що спостерігався першого та другого дня після вторгнення російських військ в Україну. І справді, більше бака бензину чи солярки не заправиш, ну хіба ще додаткову каністру наллєш. Те саме і з готівкою: потрібна вона лише на ринках і в тих магазинах, де не можна розрахуватися за допомогою банківської картки. А в іншому – звичайне мирне життя у місті, хіба що людей у військовій формі на вулицях майже не побачиш: усі по частинах і на кораблями сидять у повній бойовій готовності.

З міста поспішно їдуть ті росіяни, хто був тут на відпочинку, відряджені теж намагаються якнайшвидше завершити свої справи. Розв'язану Росією війну обговорюють усі, але здебільшого у сімейному колі або з добрими друзями та знайомими – реалії кримського життя після 2014 року навчили.

Більшість моїх знайомих, кого особисто ці події не стосуються, ведуть цілком собі звичайне життя: будинок – робота, будинок – робота, вихідні та все по колу.

А ось пенсіонерка Марія Сергіївна, та, що з Полтави, вся обличчям посіріла. Онучка у неї в Києві живе, і 73-річна жінка за Крістіну дуже переживає: «Кілька разів на день телефоную їй через вайбер. Буває так, що вони зараз у метро ховаються, повітряна тривога. Який жах! До чого ми дожили!

Її вічний опонент, проросійський патріот дядя Міша теж не такий веселий, як 24 лютого, коли він говорив про нацистів, яких треба вигнати з території України. Внучатий племінник дяді Міши служить у бригаді морської піхоти в Козачій бухті і з хлопцем немає зв'язку вже третій день. «Хоч би повернувся, – каже пенсіонер.

Севастополь, незважаючи на те, що населення в ньому близько пів мільйона зараз, завжди місцеві називали «великим селом». П'ять хвилин поговори з кожним і знайдуться спільні знайомі. Так звані «понаєхавшиє» не рахуються, звичайно, вони чужі тут і за духом, і по суті. У колі родичів кожної другої сім'ї обов'язково хтось або служить, або вже відслужив своє.

Російські пацани зараз не праву справу роблять, не праву
Володимир Сергійович

Є й такі, кому довелося повоювати. Друг і однокласник мого батька Володимир Сергійович, ветеран, учасник бойових дій в Афганістані, каже: «Ми в Афгані теж не одразу зрозуміли, що кинули нас туди не Батьківщину захищати, а нібито задля допомоги братньому афганському народові. І як нас «любить» цей народ, ми дуже скоро на своїй шкурі відчули. Так і російські пацани зараз не праву справу роблять, не праву».

«Ми з українцями пліч-о-пліч воювали, добрі хлопці. У нас ще жарт був, що якщо хохол пішов зі служби без сержантських личок, то це не хохол», – сміється ветеран-афганець, а потім раптом одразу стає серйозним.

Прості люди знатимуть і розумітимуть, що це війна. Страшна війна!
Володимир Сергійович

«Це зараз севастопольцям все пофіг, доки не прибув «вантаж 200». Повір мені, все зміниться, коли до Севастополя привезуть перші труни звідти, – каже він. – Тоді називатимуть це «спеціальною операцією» лише у військових зведеннях, а прості люди знатимуть і розумітимуть, що це війна. Страшна війна!»

Армія Росії знищила 821 об'єкт військової інфраструктури України, заявив журналістам офіційний представник міністерства оборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков. «Загалом російськими Збройними Силами вражений 821 об'єкт військової інфраструктури України», – сказав Конашенков. Далі генерал докладно перерахував, скільки знищено літаків, гелікоптерів, танків тощо.

Про власні втрати російські військові мовчать. Тим часом Україна звернулася до Міжнародного комітету Червоного Хреста по допомогу у вивезенні тіл російських військових до Росії. Про це заявила віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Ми ще раз звертаємося до росіян, зробіть так, щоб тіл ваших синів, ваших чоловіків було менше
Ірина Верещук

«Ми просимо, щоб Міжнародний Червоний Хрест допоміг вивезти тіла російських солдатів до Російської Федерації. Це тисячі тіл окупантів. Це гуманітарна потреба. І ми просимо зробити так, щоб тіла російських окупантів залишили територію України та поїхали до Російської Федерації. У Російській Федерації повинні знати, скільки таких тіл і скільки окупантів сьогодні лежить на українській землі. Червоний Хрест, зробіть усе, що від вас залежить, щоб вирішити цю гуманітарну проблему. Ми ще раз звертаємося до росіян, зробіть так, щоб тіл ваших синів, ваших чоловіків було менше. Інакше їх будуть тисячі, ще раз прошу», – сказала у відеозверненні Верещук.

Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

У Міністрестві оборони тим часом озвучили втрати російської армії з часу вторгнення на територію України. Дані станом на 6:00 28 лютого оприлюднила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Літаки – 29, гелікоптери – 29, танки – 191, бойові броньовані машини – 816, гармати – 74, ЗРК «Бук» – 1, «Гради» – 21, автомобільна техніка – 291, цистерни – 60, БпЛА ОТР – 3, кораблі/катери – 2, засоби ППО – 5, особовий склад – орієнтовно 5300 (уточнюється)», – повідомила Маляр.

Юрій Федулов

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

XS
SM
MD
LG