Доступність посилання

ТОП новини

«Рідна гавань» сталінізму: Росія після «виборів» Путіна


Виступ президента РФ Володимира Путіна. Росія, березень 2024 року
Виступ президента РФ Володимира Путіна. Росія, березень 2024 року

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Найяскравішим доказом деградації російської політичної системи та відсутності будь-яких реальних виборів у країні, певен, стали навіть не самі президентські вибори, а те, що сталося після них – «мітинг-концерт», присвячений 10-річчю окупації Криму.

Володимир Путін, який з'явився на цьому мітингу в супроводі інших кандидатів у президенти Російської Федерації, із задоволенням демонстрував політичну однодумність. Усі кандидати, навіть оголошений незрозуміло чому «майже» антивоєнним кандидатом Владислав Даванков, раділи окупації та анексії й дякували Путіну. Ну, і який тоді був вибір у тих, хто за них голосував? Адже насправді «приєднання» Криму, війна на Донбасі, порушення міжнародного права – це є наріжний камінь російської політики, це, певен, і є те, що відокремлює цю країну не просто від цивілізованого світу, а від майбутнього як такого.

Вибори завершилися, а Росія, що й казати, «успішно» повернулася в рідну гавань

Якщо замислитися, окупація Криму і стала подією, що остаточно продемонструвала, що насправді є російською політичною системою путінського часу. «До Криму" представленим у Державній Думі політичним партіям, схоже, ще якось вдавалося імітувати опозицію та наявність альтернативних уявлень про розвиток країни. Але після окупації і Геннадій Зюганов, і Володимир Жириновський, і Сергій Миронов перетворилися просто на чергових клерків в адміністрації Володимира Путіна, котрі захоплюються кожним новим політичним кроком президента Росії, який у світі вважали порушенням міжнародного права або навіть злочином. Жодна альтернатива, схоже, російській владі більше була не потрібна. І виявилося, що якщо навіть у Кремлі вирішать розбавити меню якоюсь новою партією, яка імітує сучасні політичні тенденції – наприклад, тими самими «Новыми людьми», від яких виступав Даванков – то й у цьому випадку від допущених до парламенту та до президентських виборів вимагатимуть абсолютної лояльності до окупації та анексії. Не мовчання, а саме демонстративного і радісного схвалення всіх діянь Кремля, зокрема – оцінених світом як злочинні.

Саме тому окупація Криму, впевнений, допомогла зрозуміти, що авторитарна система в Росії склалася та успішно рухається в бік тоталітаризму, репресій, агресії і нових воєн.

Вибори завершилися, а Росія, що й казати, «успішно» повернулася в рідну гавань.

У рідну гавань сталінізму.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG