Доступність посилання

ТОП новини

До Криму – як до Америки: що відомо про туристичний потяг із Москви на Кримський півострів


Прибуття поїзда із Санкт-Петербурга до Севастополя, Кримський півострів, грудень 2019 року
Прибуття поїзда із Санкт-Петербурга до Севастополя, Кримський півострів, грудень 2019 року

До Криму із сусідньої Росії курсуватиме поїзд, пасажирам якого пропонують екскурсії Кримським півостровом. Цей потяг обслуговує російський приватний залізничний перевізник «Гранд Сервіс Експрес» – компанія, що потрапила під міжнародні санкції після того, як запустила свої поїзди мостом до Криму через Керченську протоку. Крим.Реалії підрахували, що тижнева подорож на такому поїзді обійдеться, як політ з Москви до Європи або Америки.

Екскурсійний маршрут «Кримський вояж» пропонує своїм пасажирам двоповерхові купейні вагони з душовими, вагоном-рестораном і можливістю харчування у кафе в містах прямування. Ці ж пасажирські приватні поїзди ходять на півострів Керченським мостом з 2019 року всупереч міжнародним санкціям.

Вдень ви гулятимете у містах, вночі поїзд переїжджатиме з одного населеного пункту до іншого
«Гранд Сервіс Експрес»

«Під час подорожі поїзд зупиняється у Воронежі, Тамані, Севастополі, Євпаторії, Сімферополі, Феодосії, Керчі та Ростові-на-Дону. У кожному з цих населених пунктів вам буде запропоновано оглядові екскурсії. Вдень ви гулятимете у містах, вночі поїзд переїжджатиме з одного населеного пункту до іншого», – повідомляє пресслужба компанії «Гранд Сервіс Експрес».

Планується, що «Кримський вояж» вирушатиме з Казанського вокзалу столиці Росії Москви у міжсезоння, щотижня по четвергах. Рейси припинять у травні, коли на півострові розпочнеться курортний сезон.

Російський туристичний поїзд «Кримський вояж»
Російський туристичний поїзд «Кримський вояж»

Вояж «за санкціями»

Російська влада Криму планує за допомогою туристичного поїзда розвивати туризм на півострові в умовах міжнародних санкцій.

Дорогою буде можливість насолодитися мальовничими краєвидами за вікном потяга, випити чаю з легендарних склянок із підсклянником
«Гранд Сервіс Експрес»

Оператор «Кримського вояжу» стверджує, що створив усі умови для комфортної подорожі своїх пасажирів. Окрім вагона-ресторану та супутньої інфраструктури, у ньому обладнані душові. Але вони, за словами начальника поїзда Андрія Жемеркіна, є лише у вагонах СВ та штабному вагоні. При цьому він запевнив журналістів, що пасажири з будь-якого вагона зможуть ними скористатися, а якщо душ зайнятий, слід звернутися до провідника, який запише їх у чергу.

«Дорогою буде можливість насолодитися мальовничими краєвидами за вікном потяга, випити чаю з легендарних склянок із підсклянником та завести нові знайомства», – повідомляє оператор туру.

Російський туристичний поїзд «Кримський вояж»
Російський туристичний поїзд «Кримський вояж»

Свій перший туристичний рейс «Кримський вояж», за інформацією оператора, здійснить 17 лютого. Російська влада Криму повідомляє, що в рамках промо-туру поїзд уже прибув на півострів із представниками російського турбізнесу та журналістами. В останні дні січня його приймали у Севастополі. 1 лютого кримські ЗМІ повідомляли про пересування поїзда містами півострова.

Туристичний поїзд – можливість для туриста не просто приїхати до Криму, а й за сім днів познайомитися з усіма знаковими місцями півострова
Вадим Волченко

«Ми зі свого боку докладемо всіх зусиль, щоб цей проєкт розвивався. Це ще одна логістична можливість, використана у Криму поки що не на 100%. При цьому важливо, щоб вартість туру була обґрунтованою і доступною для туристів, які віддають перевагу залізничному сполученню. Туристичний поїзд – можливість для туриста не просто приїхати до Криму, а й за сім днів познайомитися з усіма знаковими місцями півострова, побачити найяскравіші та визначні локації, спробувати місцеву кухню та познайомитися з кримськими традиціями виноробства», – повідомив міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко, який особисто зустрічав екскурсійний поїзд.

Російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко біля туристичного поїзда «Кримський вояж»
Російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко біля туристичного поїзда «Кримський вояж»

SPA у Севастополі та Сасик-Сиваш за вікном

Маршрут поїзда передбачає відвідування трьох російських і п'яти кримських міст. Планується, що в Севастополі поїзд із туристами перебуватиме майже 14 годин. За цей час їм пропонують вирушити на оглядову автобусно-пішохідну екскурсію центром міста, Балаклавський музейний комплекс підводних човнів, шампанерію винзаводу «Золота Балка» та SPA-центр комплексу «Аквамарин».

В Євпаторії за майже вісім годин туристам запропонують екскурсію «Малим Єрусалимом» і комплексом Караїмських кенас, краєзнавчим музеєм, відвідування «Трамваю бажань» та краєвид на найбільше в Криму солоне озеро Сасик-Сиваш із вікна потяга дорогою до Сімферополя.

Озеро Сасик-Сиваш, Крим, 22 січня 2022 року
Озеро Сасик-Сиваш, Крим, 22 січня 2022 року

У Сімферополі, згідно з маршрутом, туристи перебуватимуть 6,5 годин. За цей час їм запропонують оглядову екскурсію вечірнім містом, старими вулицями і набережною річки Салгір.

У Феодосії протягом п'яти годин стоянки туристи зможуть відвідати місцеві музеї на вибір і сходити на екскурсію центром та набережною.

У Керчі, що замикає екскурсію півостровом, туристи перебуватимуть 8,5 годин. За цей час їм пропонують відвідати Аджимушкайські каменоломні, Керченський музей старовини, подивитися вечірню панораму з гори Мітрідат на міський порт і міст через Керченську протоку.

Краєвид на акваторію порту з вершини гори Мітрідат у Керчі
Краєвид на акваторію порту з вершини гори Мітрідат у Керчі

Поїзд до Криму, як літак до Америки

Подорож до Криму туристичним поїздом з екскурсіями обійдеться від 56 тисяч рублів, якщо їхати у звичайному купейному вагоні та від 74 тисяч рублів – у вагоні СВ. Вартість квитка включає проїзд, харчування та екскурсійну програму, повідомила пресслужба перевізника «Гранд Сервіс Експрес».

Пасажири також можуть купити квитки без екскурсійного обслуговування та самостійно оглядати пам'ятки за маршрутом. У такому разі вартість їхнього маршруту на екскурсійному поїзді складе 35 тисяч рублів.

Продаж турів на екскурсійний поїзд відкритий із середини січня. Наразі місця у поїзді залишаються вільними, про що повідомляють результати запиту в системі онлайн-бронювання квитків на сайті «Гранд Сервіс Експрес».

Якщо порівняти вартість квитка на «Кримський вояж» із ціною інших маршрутів, вона сумісна з багатьма міжнародними маршрутами. Наприклад, з авіаперельотом з Москви до багатьох європейських столиць і назад.

Сервіси авіабронювання також пропонують за такими цінами трансатлантичні польоти з Москви до Нью-Йорка та Вашингтона (США) з харчуванням у літаку.

«Політичні важелі»

Керівник громадської організації «Курортний Крим» Олександр Бурдонов каже, що туристичний поїзд до Криму нагадав йому часи колишнього СРСР.

Враховуючи, скільки цих туристичних поїздів ходитиме до Криму, можна сказати, що це більше для піару
Олександр Бурдонов

«Нове – це добре забуте старе. Турпоїзди ходили за Радянського Союзу. Вони переміщалися з міста до міста з ночівлями та екскурсіями вдень. На туристичне завантаження впливає кількість рейсів. Враховуючи, скільки цих туристичних поїздів ходитиме до Криму, можна сказати, що це більше для піару, щоб прапором помахати», – зазанчив він Крим.Реалії.

Успіх «Кримського вояжу», на думку Олександра Бурдонова, залежатиме від попиту на нього серед російських туристів.

«Ціна цього поїзда, як ціна літака (авіаперельоту до Криму – КР) з Росії в пік сезону. Про неї можна дискутувати. Але якщо буде попит на ці тури, то ціна адекватна. Споживач голосує своїм гаманцем. Якщо він платить гроші, це його влаштовує», – каже він.

Олександр Бурдонов
Олександр Бурдонов

Голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха, у свою чергу, вважає, що навіть якщо туристичний поїзд стане затребуваним у туристів, він навряд чи окупить свою реальну вартість.

Цей поїзд навряд чи буде якоюсь вдалою спробою пожвавити туризм у Криму в умовах санкцій
Ігор Голубаха

«Цей поїзд навряд чи буде якоюсь вдалою спробою пожвавити туризм у Криму в умовах санкцій. Ці тури за такими цінами не окупляться без державних дотацій. У Росії намагаються дотувати такі проєкти. Якщо ще фінансуватимуть потяги у своїй країні, то це створить, ймовірно, якісь туристичні потоки. Але це не економічні важелі, а політичні», – сказав він у коментарі Крим.Реалії.

У попередні роки російська влада намагалася організувати регулярні морські тури з Росії до берегів Криму на круїзному лайнері «Князь Владимир». Але поки що йому з різних причин так і не вдалося вчасно розпочати та завершити навігацію протягом усього курортного сезону. Проблеми також неодноразово виникали і з завантаженням лайнера.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG