Доступність посилання

ТОП новини

У Криму знову пересихають річки – Гідрометцентр


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

У Гідрометцентрі Криму повідомляють про пересихання річок у зв'язку із посушливою погодою, яка спостерігалася протягом останнього місяця на півострові.

У відомстві зокрема опублікували моніторинг наповнюваності річок за жовтень, згідно з яким за місяць у басейнах більшості річок випало лише 3-12.3 мм опадів і лише у верхів'ї річки Бельбек випало 24 мм опадів.

«У Кримських горах спостерігався суттєвий недобір опадів: у районі Ай-Петрі випало 43% норми, а в районі Ангарського перевалу 26% норми. Несприятливі синоптичні обставини сприяли збереженню режиму осінньої межі у басейнах всіх річок. Відбувалося незначне коливання рівнів води, переважно у бік зниження. Річка Альма вище гідропосту Партизанське місцями пересохла. На більшості річок селевих басейнів муніципальних округів Алушти, Судака та Феодосії зберігається пересихання», – йдеться в інформації Гідрометцентру.

За даними кримських синоптиків, середні витрати води на річках Бельбек, Демерджі, Салгир, Коккозка в жовтні були в межах норми, на річках Кучук-Карасу, Кучук-Узенбаш та в пониззі річки Кача в межах 7-28% норми, а на решті річок не більше 40-68 % норми.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

«Приплив води до водосховищ природного стоку за 25 днів жовтня у млн куб. м становив: Білогірське – 0.703, Сімферопольське – 0.753, Щасливе – 0.351, Чорноріченське – 0.527. Загальний сумарний обсяг води у водосховищах, розташованих у річищах ріокк, на початок листопада 2021 року становив 112.08 млн куб.м, що у 6.88 млн куб. м менше, ніж місяць тому», – сказано у повідомленні відомства.

У середині жовтня Крим.Реалії повідомляли, що водоймища біля Білогірська значно обміліли.

Раніше в Гідрометцентрі Криму повідомили, що в Криму за вересень у порівнянні з попереднім місяцем зменшився сумарний обсяг води у водосховищах разом із природною притокою з місцевих річок.

Активне пересихання рік у Криму спостерігалося 2020 року.

Аномальні дощі у червні та липні 2021 року дали відчутний приплив у кримські водосховища. За оцінками російської влади Криму, запасів води у водосховищах вистачить Криму на 1-2 роки. Водночас кліматологи попереджають про те, що Крим не вийшов із затяжного посушливого періоду, відтак криза може загостритися знову.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG