Доступність посилання

ТОП новини

До Криму з Росії привезли труби для перекидання води в Сімферополь – Аксенов (+фото)


Труби для з'єднання Тайганського водосховища з системою водопостачання Сімферополя
Труби для з'єднання Тайганського водосховища з системою водопостачання Сімферополя

До Криму з Росії прибули водопровідні труби, які тимчасово будуть з'єднуватимуть Тайганське водосховище з системою водопостачання Сімферополя. Про це в Facebook повідомив російський глава Криму Сергій Аксенов.

Він вчергове наголосив, що цьогоріч у Сімферополі «через особливості погоди утворився певний дефіцит води».

«Результатом проведеної роботи стане можливість за тимчасовою схемою перекидати до 50 тисяч кубометрів води в водосховища Сімферополя, що, своєю чергою, практично в повному обсязі закриє потреба міста в питній воді», – повідомив Аксенов.

Труби, якими планують перекидати воду
Труби, якими планують перекидати воду

8 липня повідомлялося, що води для Сімферополя із запасів найближчих водоймищ залишилося на 110 днів.

Провідний спеціаліст російського Центру погоди «Фобос» Євген Тишковець вказав на те, що після затяжної посухи, яка почалася з осені 2019 року, літні дощі повністю не вирішать проблему дефіциту води в Криму.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG