Голова підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що в сімферопольському мікрорайоні Красна гірка запустили у роботу насосну станцію для подачі води на верхні поверхи житлових будинків.
«Протягом довгого часу, на жаль, об'єкт не могли запустити в експлуатацію. В цей час новий підрядник дав старт роботі одного з трьох силових агрегатів, що вже дозволило подати воду на верхні поверхи низки багатоповерхівок, в чому переконався особисто. Найближчим часом будуть проведені пусконалагоджувальні роботи ще двох агрегатів, що зніме проблему з водопостачанням ще в низці багатоквартирних будинків», – запевнив він.
За інформацією Гоцанюка, на більшості вулиць Сімферополя вода подається жорстко за графіком і «достатнім напором».
«Це стосується як дев'ятиповерхівок, так, наприклад, і чотирнадцятиповерхових «свічок» в мікрорайоні Маршала Жукова. Там же де поки є проблеми з водопостачанням, здійснюється підвіз води, встановлені накопичувальні баки», – додав він.
Раніше повідомлялося, що жителі багатоповерхівок Сімферополя скаржаться на низький тиск води, через що верхні поверхи залишаються без водопостачання. За даними російської влади Сімферополя, у місті нарахували 45 таких проблемних будинків.
З початку вересня у Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районі через посуху і обміління водоймищ почався третій, найбільш жорсткий, етап обмежень подачі води.
У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.
Моніторингова місія ООН в Україні також наполягає на тому, що «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.