Доступність посилання

ТОП новини

Із кранів сімферопольців тече каламутна вода. Влада пояснила це паводками


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

У зв'язку зі збільшенням кількості паводків, останнім часом підвищилася каламутність у поверхневих джерелах водопостачання Сімферополя. Так у російській адміністрації міста відреагували на скарги населення щодо каламутної водопровідної води.

На сайті адміністрації запевняють, що підприємство «Вода Криму» «вживає всіх можливих заходів для приведення якості води до відповідності нормативним вимогам».

У повідомленні вказується, що за хімічними, мікробіологічними та іншими показниками питна вода, що надходить, відповідає вимогам.

Напередодні повідомлялося, що в кількох районах Криму 2 липня буде відсутнє водопостачання через ремонтні роботи.

Раніше підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов зазначив, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. У травні наповнюваність водосховищ Криму знизилася на 7,1 млн кубометрів, визнали в кримському Держкомводогоспі.

Голова російського уряду Криму Юрій Гоцанюк стверджує, що півострів не потребує постачання дніпровської води з материкової частини України Північно-Кримським каналом.

11 червня на пресконференції в Києві прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що питання про відновлення постачання дніпровської води в Крим в українському порядку денному немає.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG