Доступність посилання

ТОП новини

Російська влада Криму не боїться дефіциту води


Сімферопольське водосховище, травень 2019 року
Сімферопольське водосховище, травень 2019 року

Глава підконтрольного Москві Держкомітету Криму з водного господарства і меліорації Ігор Вайль стверджує, що немає побоювань з приводу водопостачання на півострові. За його словами, водосховища наповнюються водою завдяки опадам.

«Побоювань, що не вистачить питної води, немає. З наповненням водосховищ все у порядку», – цитує Вайля російське інформагентство ТАСС.

Президент Росії Володимир Путін на нараді в Ялті 10 січня заявив про недостатню увагу влади Криму до проблеми водопостачання півострова.

Санкції приватним інвестиціям і постачанню устаткування з очищення та опріснення підземних вод негативно позначаються на розвитку водного господарства у Криму, заявили в Російській асоціації водопостачання та водовідведення (РАВВ).

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG