Російська сторона тільки вітатиме ідею продажу дніпровської води з материкової частини України анексований Крим, повідомляє російське інформагентство «РИА Крым» із посиланням на депутата Держдуми Росії з Криму Михайла Шеремета.
«Ми вітатимемо, якщо українська влада нарешті поверне обличчя в сторону економіки, а не вирішення своїх нагальних завдань і цілей. Це рішення стане тестом на політичну зрілість для української влади», – цитує видання Шеремета.
Однак, за словами депутата, пише ЗМІ, офіційних звернень щодо цього питання російська сторона від Києва не отримувала.
Нагадаємо, голова бюджетного комітету Верховної Ради України Юрій Арістов розповів про ідею продавати воду в анексований Росією Крим у коментарі кореспонденту проекту Радіо Свобода «Схеми» (відео було записане 17 жовтня 2019 року – КР).
Керівник Федерального агентства водних ресурсів Росії (Росводресурсов) Дмитро Кирилов раніше заявив, що Росія не веде переговори з українською владою з приводу відновлення поставок дніпровської води Північно-Кримським каналом, оскільки «Крим не потребує води».
Раніше підприємство «Вода Криму» закликало жителів півострова дбайливо і раціонально ставитися до споживання води.
Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.