Доступність посилання

ТОП новини

У Криму обговорили, як забезпечити півострів водою


Російський прем'єр Криму Юрій Гоцанюк
Російський прем'єр Криму Юрій Гоцанюк

Голова підконтрольного Москві уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що на підприємстві «Вода Криму» провели нараду, в ході якої обговорили способи забезпечення кримчан питною водою і скорочення її втрат у мережах водопостачання.

Про це голова Радміну Криму написав на своїй сторінці в Facebook.

«Необхідно ретельно контролювати витоки, що виникають, і оперативно ліквідувати проблему водовтрати. Дав у зв'язку з цим низку доручень адміністрації Сімферополя, профільним міністерствам і держпідприємствам. Для досягнення позитивних результатів нам потрібно поетапно модернізувати мережі водопостачання та водовідведення, які, як відомо, значно зношені», – зазначив Гоцанюк.

Крім цього, голова російського уряду Криму закликав кримчан «дбайливо ставитися до витрачання цінного для півострова ресурсу – води».

Раніше стало відомо, що в Алушті, Євпаторії та смт Новоозерне з 4 по 5 лютого у зв'язку з ремонтними роботами очікуються перебої або повна відсутність водопостачання.

Нагадаємо, в підконтрольному Росії Державному комітеті з водного господарства та меліорації Криму повідомили, що запасів води у водосховищах півострова вистачить до червня 2020 року і що водосховища півострова заповнені на третину.

25 січня кримські вчені запропонували жителям півострова вирішувати проблему з дефіцитом води, використовуючи її вдруге. На їхню думку, це допоможе забезпечити ресурсом сільське господарство Криму і дасть можливість опалювати міста і райони.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG