Доступність посилання

ТОП новини

У Криму активіст вимагає поліпшити якість води і провести перерахунок її вартості


Сергій Акімов збирає підписи у Сімферополі
Сергій Акімов збирає підписи у Сімферополі

Кримський громадський активіст Сергій Акімов вимагає поліпшити якість води в Сімферополі і зробити перерахунок її вартості в умовах обмежень.

У своєму листі, який є в розпорядженні редакції Крим.Реалії, він звертається до керівництва ГУП «Вода Криму», в російську прокуратуру Криму, в інспекцію з житлового нагляду, в управління Роспотребнадзору у Криму і Севастополі і до призначеного Кремлем глави Криму Сергія Аксенова.

У листі йдеться про те, що, відповідно до російського законодавства, в разі перебоїв в постачанні води, необхідно «переглянути або взагалі звільнити споживача від оплати послуг водопостачання». Також зазначається, що прокуратура повинна перевірити законність дотримання прав споживачів і якості послуг, що надаються з боку ГУП «Вода Криму».

Як повідомив Акімов в коментарі Крим.Реалії, за два дні він встиг зібрати вже 480 підписів кримчан під зверненням.

Раніше підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що зараз вивчається питання щодо очищення води в річці Салгир для її подальшого використання «в побутових потребах».​

З початку вересня у Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районі через посуху і обміління водоймищ почався третій, найбільш жорсткий, етап обмежень подачі води.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.

Моніторингова місія ООН в Україні також наполягає на тому, що «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG