Доступність посилання

ТОП новини

Аксенов: «Головна проблема – посуха. Цей рік один із найбільш сухих за 150 років»


Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов стверджує, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Про це він сказав 3 червня перед конференцією «День поля-2020».

«У нас на сьогоднішній день основна проблема – це посуха. На жаль, цей рік у нас один із найбільш сухих. За підсумками 150 років спостереження, у нас найменша кількість опадів випала саме цьогоріч. Такого практично ніколи не було. Проте, останніми днями погода, на щастя, вже змінилася на краще. Сподіваємося, що така динаміка збережеться», – сказав Аксенов.

За його словами, російська влада Криму продовжує надавати сільгоспвиробникам підтримку на тому ж рівні, як і торік. На це виділили 3 мільярди рублів з російського бюджету.

«Упевнений, що цих заходів достатньо, щоб зберегти обсяг і динаміку виробництва сільгосппродукції в Криму», – сказав Аксенов.

Раніше в звіті гідрологів йшлося, що в Криму через невелику кількість опадів до кінця червня може пересохнути річка Чорна, яка розташована вище Чорнорічинського водосховища.

Голова Держкомітету з водного господарства та меліорації підконтрольного Росії уряду Криму (Держкомводгоспу) Ігор Вайль повідомив, що водосховища природного стоку в анексованому Криму заповнені на третину.

За останній місяць наповнюваність водосховищ Криму знизилася на 7,1 мільйона кубометрів.

У Постійному представництві президента України в АРК повідомили, що постачання води в анексовані Росією Крим і Севастополь Північно-Кримським каналом можливе тільки після деокупації півострова.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG