Доступність посилання

ТОП новини

Росія виділить 20 мільярдів рублів на реконструкцію Міжгірного водосховища – Аксенов


Міжгірне водосховище, архівне фото
Міжгірне водосховище, архівне фото

З російського бюджету анексованому Криму виділять 20 мільярдів рублів (7,6 мільярда гривень – КР) на реконструкцію Міжгірного водосховища, яке після цього буде задіяним у забезпеченні водою Сімферополя. Про це 13 листопада повідомив підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов. Він зазначив, що фінансування робіт заплановане в рамках російської ФЦП в Криму.

«Уже підтверджено виділення коштів обсягом 20 мільярдів рублів за дорученням президента Російської Федерації, що дозволить у повному обсязі закрити потребу у воді в кримській столиці», – написав у Facebook Аксенов.

Раніше повідомлялося, що російська влада Криму пообіцяла забезпечити півострів питною і промисловою водою до 2025 року.

Як заявив голова Федерального агентства водних ресурсів Росії Сергій Кирилов, для цього планується реконструювати Міжгірне водоймище під Сімферополем і наповнювати його водою з найближчих річок.

Планується, що водосховище відновить роботу після реконструкції до 2024 року. За проєктом, передбачена повна реконструкція підстави водосховища, його поглиблення, гідроізоляція і заміна труби, яка пов'язує водосховище і Сімферополь.

Раніше в Кримському гідрометцентрі повідомили, що тепла осінь із мінімальними опадами призвела до посухи і пересихання головних річок, що живлять водосховища природного стоку півострова.

Російський віцепрем'єр уряду Андрій Рюмшин повідомив, що запасів питної води для потреб населення Криму вистачить до березня 2020 року.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG