Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що Крим готується приймати воду Північно-Кримським каналом.
«Схоже, опріснювальні установки нам не знадобляться. Дав команду голові Держкомітету з водного господарства та меліорації республіки Крим Ігорю Вайлю готувати Північно-Кримський канал до прийому води», – написав Аксьонов 24 лютого у своєму телеграм-каналі.
Яких-небудь підтверджень із незалежних джерел заяви Аксьонова та ймовірності відновлення поставок води наразі немає.
Крим.Реалії намагаються отримати інформацію про стан дамби на каналі у Херсонській області.
Як повідомляли Крим.Реалії, російський глава Криму оголосив про запровадження режиму підвищеної готовності на півострові.
Раніше один український прикордонник загинув внаслідок обстрілу Росії з анексованого Криму.
О 5 ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про початок проведення «спецоперації» на Донбасі після прохання угруповань «ДНР» і «ЛНР».
Президент України Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану.
Президент США Джо Байден вже виступив із заявою, в якій засудив «невиправданий напад» Росії на Україну. Він сказав, що стежитиме за ситуацією з Білого дому та за регулярними оновленнями від служби національної безпеки.
Американська розвідка неодноразово попереджала про можливість вторгнення Росії в Україну після того, як Москва зосередила біля українських кордонів близько 150 тисяч військових і техніки. Кремль вторгнення заперечував.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.