Фігуранту сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймуру Абдуллаєву продовжили термін перебування в штрафному ізоляторі ще на 15 діб. Про це «Кримську солідарність» поінформували дружина і мати в'язня.
Повідомляється, що Абдуллаєв, засуджений у «справі Хізб ут-Тахрір» на 16 років і 6 місяців, через тюремний зв'язок «Зона-Телеком» зателефонував родичам з виправної колонії в російському Башкортостані.
Він розповів своїй дружині Аліме Абдуллаєвій і матері Ділярі Абдуллаєвій, що його залишать у ШІЗО ще на 15 діб, очкільки підійшов до кінця попередній термін дисциплінарного стягнення.
Аліме Абдуллаєва розповідає, що він все ще почувається погано через артеріальний тиск, але приймає ліки, використовує тонометр, які йому прислала мама, і йде на поправку. Також він відчуває на собі наслідки COVID-19, яким він перехворів у грудні.
Мати Абдуллаєва поділилася, що незважаючи на колосальний тиск адміністрації колонії, у її сина впевнений настрій.
«Не хвилюйся мамо, мене веде віра, а віра – найсильніша всіх земних благ, віра в Аллаха оберігає його. У людини завжди є резерви самовідновлення... Він сказав мені, якщо Бог за мене, хто може бути проти?» – передає вона його слова.
Наприкінці березня Абдуллаєву продовжили термін перебування в штрафному ізоляторі ще на 15 діб за «порушення внутрішнього розпорядку».
4 березня стало відомо, що Абдуллаєва залишили в штрафному ізоляторі на 15 діб.
16 березня Офіс Генерального прокурора України розпочав кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни представниками органів влади на території країни-агресора (ч. 1 ст. 438 КК України) через утримування Абдуллаєва в штрафному ізоляторі.
Раніше мати Теймура Абдуллаєва Діляра повідомила, що у нього спостерігається гіпертонічний криз, в ШІЗО призначили йому постільний режим.
До цього Діляра Абдуллаєва повідомляла, що її синові Теймуру з 16 грудня не передають бандероль з медикаментами.
Раніше Діляра Абдуллаєва повідомила, що термін тримання її сина в ШІЗО башкортостанської колонії продовжили ще на 10 діб.
Раніше повідомлялося, що адвокат Сіяр Панич планує подати адміністративний позов на ІК-2 ГУФСІН в Салаваті (Росія) за відмову російської колонії надати йому необхідні відомості про його підзахисного, фігуранта сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва. Так, за словами Панича, башкортостанська колонія вже місяць ігнорує його запити про «безпідставність» переведення Абдуллаєва в ШІЗО.
Український омбудсмен Людмила Денісова 18 листопада 2020 року звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою «негайно відреагувати і забезпечити відновлення прав» фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва.
В УФСІН по Башкортостану публічно не коментували заяву адвоката. Російський омбудсмен Москалькова також не реагувала на це повідомлення.
Нещодавно мати ув'язненого кримчанина Діляра розповіла, що Абдуллаєву продовжили час перебування в штрафному ізоляторі до 22 січня.
Раніше Теймур Абдуллаєв близько п'яти місяців перебував у штрафному ізоляторі, після чого його перевели в камеру зі строгими умовами утримання.
Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у червні 2019 року. Пізніше Верховний суд Росії змінив вирок кримчанам.
Таким чином, Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув'язнення, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців, Айдер Саледінов – 11 років і 6 місяців. Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адміністративний нагляд строком на 1 рік і 4 місяці.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з цими вироками і закликало посилити санкційний тиск на Росію.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав усіх фігурантів цієї справи політичними в'язнями.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.