Доступність посилання

ТОП новини

Путін заявив про загрозу вирішення питання Криму «збройним шляхом»


Володимир Путін
Володимир Путін

Російський президент Володимир Путін стверджує, що країни Заходу підтримали «Кримську платформу», щоб вирішити питання Криму збройним шляхом. Про це він говорив на великій пресконференції у Москві.

«А потім під прикриттям нових систем озброєння [можуть] штовхнути радикалів і на вирішення питань на Донбасі збройним шляхом і, до речі, в Криму. Кримську платформу навіщо підтримали [країни Заходу]? Якщо «в кулуарах» кажуть: «Ну, гаразд, із Кримом – все [вирішено]», але ні! Штовхають і туди також», – зазначив Путін.

Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що офіційна влада України «педалює тему Криму». Лавров висловився про роботу «Кримської платформи», оцінивши підсумки її діяльності як «пустослів'я».

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю телеканалу ТСН сказав, що створення «Кримської платформи» «сильно вдарило» особисто по російському президентові Володимиру Путіну.

Українська влада неодноразово заявляла, що має намір домагатися повернення Криму під свій контроль дипломатичним шляхом. Для цього було проведено перший саміт «Кримська платформа».

Президент України Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді зазначив, що на «Кримській платформі» «вперше з 2014 року» деокупацію Криму обговорили на найвищому міжнародному рівні. За оцінкою Зеленського, Крим вдалося «повернути до світового порядку денного».

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа»)

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України та міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупацію анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи.

Інавгураційний саміт з «Кримської платформі» відбувся в Києві 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат з питання деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Вони також підтвердили свої наміри за допомогою політичних, дипломатичних та обмежувальних методів тиснути на Росію для відновлення контролю України над територією АРК та Севастополя. Учасники закликали Росію приєднатися до «Кримської платформі» і розділити її цілі.

На саміті засудили порушення прав і свобод людини на півострові, мілітаризацію Криму, перешкоджання вільному судноплавству в Керченській протоці та Азовському морі, переселення російських громадян до Криму.

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції проти глави МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

XS
SM
MD
LG