На конференції ОБСЄ з питань людського виміру 11 вересня у Варшаві українська делегація не дала виступити двом російським «представникам» Криму. Про це Крим.Реалії розповіла перша заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.
«Ми перебили можливість виступити двом «представникам» Криму. Перша – це Анжеліка Лучінкіна, яка є «представницею» так званої громадської палати Криму. Як тільки з'явився цей напис на дошці, то ми підняли табличку і заявили про порушення регламенту. Ми послалися на те, що «Республіки Крим» не існує. І що така людина не може брати участь і використовувати майданчик ОБСЄ. Другий представник – це генеральний директор каналу «Милет» (Ервін Мусаєв – КР), який фактично веде пропаганду кримськотатарською мовою в Криму. Він теж намагався виступити, заявивши, що він з «Республіки Крим». Ми також заявили про порушення регламенту», – розповіла Джеппар.
За її словами, на конференції виступали безліч проросійських організацій, що «просували» позицію Кремля. При цьому, додала вона, на заході присутні українські представники, які розповідають про порушення прав людини і про тих, кого засудили або переслідують із політичних мотивів у Криму.
Гендиректор російського телеканалу «Миллет» Ервін Мусаєв розповів у коментарі «Крыминформу», що учасників із Криму відмовилися реєструвати на конференції.
«Нікому не дали слово. Решту знімали ще до виступу. Мені дали слово, але після того, як я представився і сказав, що приїхав із Республіки Крим Російської Федерації, ці країни (Канада, Австрія і Україна) виступили проти», – уточнив Мусаєв.
Раніше Джеппар висловила думку, що російські ЗМІ з анексованого Криму, що беруть участь у щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, «діють у рамках гібридної війни».
Раніше в понеділок кримські ЗМІ повідомили, що в щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві візьмуть участь представники російських ЗМІ з анексованого Криму.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір неодноразово висловлював стурбованість становищем засудженого в анексованому Криму журналіста Миколи Семени. Зокрема, на конференції ОБСЄ в Києві 26 червня 2018 року заявив, що на окупованих Росією українських територіях «порушують права людини, і журналісти не можуть працювати вільно», і закликав Росію до зняття всіх звинувачень із кримського журналіста Миколи Семени та звільнення Олега Сенцова.
На 26-й щорічній сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ, що проходила в Мінську 11 липня 2018 року, було схвалено резолюцію, що містила заклик до Росії припинити окупацію Криму і Севастополя, а також агресію проти України.