Доступність посилання

ТОП новини

Російські ЗМІ з Криму беруть участь у конференції ОБСЄ в рамках «гібридної війни» – Джеппар


Еміне Джеппар
Еміне Джеппар

Російські ЗМІ з анексованого Криму, що беруть участь у щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру (діяльність організації, пов'язана з правами людини і демократії) у Варшаві, «діють у рамках гібридної війни», вважає перша заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

За її словами, цьогоріч у рамках заходу відбудеться дискусія «Права людини і свобода ЗМІ в Криму», організатором якої виступило Постпредство Росії при ОБСЄ. У дискусії, як випливає з програми заходу, візьмуть участь представники підконтрольного Росії кримського телеканалу «Миллет», зокрема генеральний директор каналу Ервін Мусаєв, репортер Ліля Веджатова і оператор Віталій Голубєв.

Джеппар підкреслила, що цьогоріч активність Росії в щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру «значно підвищилася».

«Те, що Росія намагається перетворити цей майданчик для просування своїх позицій і пропаганди, а також виправдання злочинів, напевно, знають вже більшість країн-учасниць. Те, що ця активність є частиною гібридної війни, коли демократичні інструменти використовуються проти демократичних режимів – не секрет для України і деяких партнерів. Це, зокрема, коли «громадські організації» або «журналісти» доводять, якою демократичною і відкритою країною зараз є Росія, і в якій свободі працюють російські ЗМІ і журналісти», – написала Джеппар на своїй сторінці в Facebook.

Вона додала, що кримський телеканал «Миллет» контролюється російською владою Криму, його контент є, в більшості, «пропагандою кримськотатарською мовою».

«Канал, що «відбілює» злочин окупації, дискредитує лідерів Меджлісу і є інструментом розколу народу, мовчить про політичні переслідування кримських татар, які, в основному, виступили проти окупації 2014 року», – підкреслила Джеппар.

Раніше в понеділок кримські ЗМІ повідомили, що в щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві візьмуть участь представники російських ЗМІ з анексованого Криму.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір неодноразово висловлював стурбованість становищем засудженого в анексованому Криму журналіста Миколи Семени. Зокрема, на конференції ОБСЄ в Києві 26 червня 2018 року заявив, що на окупованих Росією українських територіях «порушують права людини, і журналісти не можуть працювати вільно», і закликав Росію до зняття всіх звинувачень із кримського журналіста Миколи Семени та звільнення Олега Сенцова.

На 26-й щорічній сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ, що проходила в Мінську 11 липня 2018 року, було схвалено резолюцію, що містила заклик до Росії припинити окупацію Криму і Севастополя, а також агресію проти України.

XS
SM
MD
LG