Доступність посилання

ТОП новини

Влада Криму готується будувати водозабір на річці Салгир


Річка Салгир у Сімферополі, архівне фото
Річка Салгир у Сімферополі, архівне фото

У Криму влада розглядає можливість будівництва водозабору на річці Салгир для аграрних цілей. Уже визначені терміни будівництва і вартість робіт. Про це повідомив віцепрем'єр російського уряду Криму – міністр сільського господарства Андрій Рюмшин.

«Однією з найважливіших перешкод для отримання багатих врожаїв у республіці є вододефіціт. Розглядалася можливість будівництва водозабірної споруди для використання стоку річки Салгир з метою зрошення сільгоспкультур у господарствах Красногвардійського і Сімферопольського районів », – повідомив Рюмшин.

За його інформацією, виконання будівельно-монтажних робіт планується у 2023-2024 роках, вартість робіт за проєктом складе понад 226 млн рублів.

«Проєктом передбачається будівництво водозабірної споруди на р. Салгир з дамбою і полігональним аварійним автоматичним скиданням. Проєктовані споруди планується розташувати на прилеглій території до р. Салгир, у районі с. Новозуївка, на кордоні Красногврадійського і Сімферопольського районів», – пояснив він.

Рюмшин упевнений, що це «збільшить виробництво необхідного обсягу кормів, картоплі, овочів відкритого ґрунту, зерна, кукурудзи, сої, плодів і винограду».

«Реалізація проєкту дозволить забезпечити гарантовану подачу води на зрошення близько 4,5 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, що посприяє зниженню соціальної напруженості в Красногвардійському і Сімферопольському районах», – додав Рюмшин.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG