У анексованому Криму планується відновити роботу Міжгірного водосховища. Передбачається, що на його реконструкцію виділять 25 млрд рублів (390 млн доларів) з федерального бюджету Росії, повідомив напередодні генеральний директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов.
Інформація про це розміщена на сайті підприємства.
За словами Баженова, перезапуск водосховища дозволить безперебійно забезпечувати водою Сімферополь, Саки, Євпаторію і північну частину Севастополя.
«Міжгірне водоймище закачували завжди на 50 млн кубометрів. Але в зв'язку з тим, що його будували швидко і не дуже якісно, у нього зараз величезна фільтрація. Через те, що воно дуже мілке, була велика площа випаровування. На сьогодні в тому проекті, який ми запропонували, передбачається повна реконструкція основи водосховища, його поглиблення, гідроізоляція і заміна труби, яка пов'язує його із Сімферополем», – цитує Баженова прес-служба підприємства.
З виділенням необхідного фінансування передбачається завершити перезапуск водосховища до 2024 року.
Міжгірне водоймище – найбільша із наливних штучних водойм Криму. Розташоване біля села Скворцово недалеко від Сімферополя.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.