Доступність посилання

ТОП новини

Вчені в Криму вважають, що воду з річки Салгир можна зробити питною


Реічка Салгир, архівне фото
Реічка Салгир, архівне фото

Вчені Академії будівництва та архітектури «Кримського федерального університету імені Вернадського» впевнені, що сучасні методи очищення води можуть впоратися з очищенням води з річки Салгир, зробивши її придатною для пиття.

Про це повідомляє пресслужба ВНЗ.

«У лабораторії хімії та технології води на нашій кафедрі ми проводили досліди з очищення води ыз Салгира. Методи, які ми для цього застосовували, відомі й наводяться в підручниках з водопостачання. Відмінності в технологічних процесах залежать тільки від хімічного і бактеріологічного складу води. Ми проводили очистку в тестовому режимі, щоб показати принципову можливість очищення до якості, яку вимагають СанПіН для отримання питної води», – вважає завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та санітарної техніки Академії будівництва й архітектури« КФУ», професор Ілля Ніколенко.

У повідомленні нагадали, що ще у 2017-18 роках вчені вишу пропонували накопичувати воду ыз Салгира в Міжгірському водосховищі.

Раніше підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксеонов повідомив, що зараз вивчається питання щодо очищення води в річці Салгир для її подальшого використання «в побутових потребах».

До цього Аксенов повідомив, що рівень забруднення річки Салгир у межах Сімферополя в тисячу разів перевищує норму. А причина цього – каналізаційні стоки. У зв'язку з цим, за словами Аксенова, влада Криму звернулася до уряду Росії за допомогою в будівництві сучасних очисних споруд, які змогли б зробити придатною до використання стічну воду в Салгирі.

З 7 вересня в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водойм запровадили третій, найжорсткіший етап обмежень подачі води. З 14 жовтня в Білогірську знижують тиск при подачі води. Також повідомили про обмеження водопостачання через дефіцит. Білогірський район переводять на подачу води за графіком.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG