Доступність посилання

ТОП новини

Річки Алушти, Судака і Феодосії продовжують пересихати – Гідрометцентр


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

У травні в басейнах річок на Кримському півострові випало 2.9-25 мм опадів або 7-35% норми. Найбільш значний недобір опадів відчувався в басейнах річок Кача, Бельбек, Чорна, Салгир, повідомляється в щомісячному моніторингу кримського Гідрометцентру. В даних кримських синоптиків зазначається, що «на більшості селевих річок Алушти, Судака і Феодосії зберігається пересихання».

«Вони (опади – КР) носили короткочасний характер і найбільшими були переважно в рівнинних районах 16 і 29 травня. У Кримських горах знову спостерігався значний недобір опадів: Ай-Петрі 16 мм (24% норми), Ангарський перевал 16.8 мм (22% норми)», – сказано в даних моніторингу.

У Гідрометцентрі Криму також повідомили, що приплив води у водосховища природного стоку на півострові в травні «значно зменшився».

Про пересиханні річок в Алушті, Феодосії та Судаку також повідомлялося на початку квітня.

Наприкінці минулого тижня в Сімферополі пройшли зливи, в результаті яких Салгир вийшов з берегів на вулиці Ракетній.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов стверджував, що Крим пройшов «дно кризи» щодо водопостачання.

Віцепрем'єр-міністр Росії Марат Хуснуллін, перебуваючи в Криму, запевнив, що півострів «забезпечений водою на найближчі роки». Він також анонсував на початок літа старт робіт з буріння свердловин для забезпечення півострова технічною водою.

Минулого тижня заступник директора департаменту міського господарства російського уряду Севастополя Сергій Журавльов повідомив, що запаси води в Чорноріченському водосховищі дозволяють при поточному обсязі споживання забезпечувати водопостачання міста до січня 2022 року.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG