Доступність посилання

ТОП новини

«Далеко не просунулися»: Аксьонов скаржиться на дефіцит води у кримських аграріїв


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

У Криму не вистачає поливної води для сільськогосподарських потреб, повідомив російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами Аксенов).

«З точки зору меліорації (забезпечення водою для сільськогосподарських потреб – ред.), на жаль, поки що далеко ми не просунулися», – цитує Аксьонова ТАСС.

При цьому він зазначив, що для побутових потреб «вода точно буде».

«А загалом для побутових потреб – погода, як бачите, щодня так чи інакше якісь опади є», – додав Аксьонов.

Віцепрем'єр-міністр Росії, «куратор» Криму Марат Хуснуллін стверджує, що вода, запаси якої раніше виявили під Азовським морем, є питною.

Президент Росії Володимир Путін раніше зазначив, що запаси прісної води є в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем.

Під час візиту до Криму наприкінці липня російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін повідомив, що фахівці видобули для Криму першу партію прісної води з джерел, що під Азовським морем, але повинні ще перевірити її якість.

Раніше російський незалежний експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив, що про видобуток прісної води з-під дна Азовського моря «можна забути».

А Сергій Аксьонов стверджував, що знайдена під Азовським морем вода виявилася непридатною для подачі у водопровідні мережі Криму через високу мінералізацію.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG