Доступність посилання

ТОП новини

Карантинний Новий рік у Криму: «Можна тільки поспівчувати російським туристам»


Новорічна інсталяція в Севастополі
Новорічна інсталяція в Севастополі

Крим готується зустрічати Новий рік в умовах обмежень через епідемію COVID-19. Російська влада півострова заборонила проведення корпоративів з 20 грудня до 15 січня і взагалі роботу закладів громадського харчування та нічних клубів між 22:00 та 8:00. Обмеження не стосується роботи на винос, при цьому масові заходи заборонені також і вдень.

Тим часом голова Ростуризму Заріна Догузова стверджує, що Крим увійшов до топ напрямків, які обирають росіяни для зимового відпочинку. Півострів опинився серед таких дестинацій сусідньої Росії, як Москва, Санкт-Петербург, Сочі, Мінеральні води та Казань.

Згідно з опитуванням видання «Известия», в якому взяли участь туроператори, сервіси для самостійних подорожей та оператори зв'язку, 95% росіян на Новий рік не поїдуть за кордон. Про те, що робити в Криму на Новий рік в умовах карантинних обмежень, йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Журналіст з Севастополя Давид Аксельрод розповів Крим.Реалії, що в місті також заборонили святкування в кафе та ресторанах, тому севастопольцям у новорічну ніч залишається тільки сидіти вдома або гуляти на свіжому повітрі.

Багато хто сподівався, що в кафе і ресторанах дозволять відзначати Новий рік у якомусь форматі, але замість цього влада запровадила повну заборону
Давид Аксельрод

– У центрі міста встановили ілюмінацію, яка нагадує про майбутні свята. Після дискусій вирішили все-таки встановити ялинку. У минулі роки і тролейбуси, й автобуси комерційних перевізників прикрашали новорічною ілюмінацією, картинками, листівками, але сьогодні я поки цього не бачив. Загалом не можна сказати, що складна епідеміологічна ситуація якось серйозно позначається на настрої людей ‒ він звичайний. Навряд чи севастопольцям заборонять приходити на площі Нахімова та Ушакова 31 грудня, тому цілком ймовірно, що в центрі міста збереться натовп. Єдиний варіант святкування сьогодні ‒ це саме прогулянки у публічних місцях. Можливо, багато хто сподівався, що в кафе і ресторанах дозволять відзначати Новий рік у якомусь форматі, але замість цього влада запровадила повну заборону. Щоправда, як це контролюватимуть, незрозуміло.

Новорічна інсталяція в Севастополі
Новорічна інсталяція в Севастополі

Російська влада Криму з 20 грудня планує проводити спеціальні рейди, щоб ресторани не влаштовували корпоративи. За порушення передбачені штрафи до 200 тисяч рублів. Однак на початку грудня голова громадської організації «Курортний Крим», творець сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії думку, що розмиті формулювання в новорічних обмеженнях російської влади все одно дозволять працювати деяким ресторанам:

«Чим відрізняється новорічна вечеря або обід від звичайного, з точки зору споживачів? Чому одне можна, а інше не можна? Все одно люди перебувають у приміщенні. Нехай корпоративи забороняють, але що заважає якійсь організації вивезти своїх співробітників на три дні на відпочинок до Криму? Усі розсілися в номерах, обідають, снідають і вечеряють. Виходить, якщо ми назвемо це «новорічний корпоратив», то так робити вже не можна? Швидше за все, від цих заходів постраждають ресторани: може, вони щось і проводитимуть, але не зможуть дати широку рекламу своїх заходів і, відповідно, не піднімуть ціни. Але все одно всі ресторани та готелі будуть прикрашені до Нового року, а Дідові Морозу зі Снігуронькою ніхто не заборонить прийти на сніданок або вечерю і привітати гостей».

Святковий тролейбус на площі Куйбишева в Сімферополі
Святковий тролейбус на площі Куйбишева в Сімферополі

Так, в умовах новорічних обмежень туроператор «Гінсервіс» у відповідь на запит журналістів Крим.Реалії запропонував для сім'ї з п'яти осіб вечерю до 22:00 на 31 грудня в ресторані, а потім обслуговування в номері. Вартість двомісного люкса або напівлюкса в Форосі зі сніданком на 3 ночі й 4 дні ‒ 70820 рублів. Новорічна вечеря для дорослого коштуватиме 5500 рублів, для однієї дитини ‒ 2500 рублів. Привітання від Діда Мороза в номері упродовж 10 хвилин коштує 1000 рублів, а Діда Мороза та Снігуроньки ‒ 1500 рублів. Представник туроператора наголосив, що корпоративів вони не проводять.

Тим часом російська тревел-консультантка Світлана Щипанова вважає, що цьогоріч російські туристи і не чекають від відпочинку на півдні звичайних розваг.

На новорічні свята збираються швидше не за розвагами ‒ просто покататися Кримом, на екскурсії, або за оздоровленням
Світлана Щипанова

– Мої клієнти виявляють інтерес до Криму, його вважають цілорічним курортом. Щоправда, на Новий рік їде не той турист, що влітку ‒ йому швидше цікаві екскурсії. Ми продаємо винні тури, гастрономічні тури. Програма цікава і за дуже адекватними цінами ‒ чому б не з'їздити? З приводу розваг усі розуміють, що ситуація скрізь приблизно однакова. У Сочі теж запровадили обмеження, люди готові до того, що новорічну ніч відзначатимуть у номері, і це мало кого бентежить. Усі адаптувалися до пандемії, але виїхати кудись все одно хочеться, щоб просто змінити картинку. Грубо кажучи, щоб за вікном були не замети, а якась рослинність. На новорічні свята збираються швидше не за розвагами ‒ просто покататися Кримом, на екскурсії, або за оздоровленням. Зараз уже складно знайти новорічні тури на півострів.

На думку Світлани Щипанової, популярності кримському відпочинку цього року сприяли в першу чергу закриті кордони, і серед іншого ‒ система кешбеку на внутрішній туризм, яку з початку жовтня запровадив Ростуризм. Згідно з цією програмою, за покупку послуг певних готелів та туроператорів повертають 20% від витраченої суми.

‒ Цей кешбек особливо вигідний, якщо йдеться про хороші кримські готелі чи санаторії. Такий відпочинок, до речі, виходить набагато дорожчим за турецькі тури. Але Туреччина ‒ це не конкурент нам, а швидше доповнення. Добре, що вона є, тому що на російському півдні просто не вистачить місця для всіх відпочивальників.

Утім, колишній головний фахівець відділу курортів і туризму міськради Євпаторії і засновник української турфірми Сергій Вікарчук переконаний, що за шість років Росія так і не змогла зробити з Криму туристичну дестинацію, яка була би привабливою для росіян без обмежень на поїздки за кордон.

У Криму якісного туристичного продукту, до якого вони звикли в Туреччині, Єгипті або на лижних курортах, росіянам не побачити
Сергій Вікарчук

– Можу тільки поспівчувати росіянам, тому що в Криму якісного туристичного продукту, до якого вони звикли в Туреччині, Єгипті або на лижних курортах, їм не побачити. На півострові просто немає такого сервісу. Як не намагається російська влада уявити окупований Крим як територію зі значним туристичним потенціалом ‒ він усе одно залишається досить обмеженим. Пам'ятається, на півострові обіцяли розвивати лижні курорти, але для цього потрібні серйозні інвестиції в інфраструктуру. Ні Аксенов, ні Путін їх не забезпечить ‒ і тим більше будь-які підприємці, через характер російських законів. У Криму потенціал дещо інший: він пов'язаний із санаторно-курортними базами та швидше орієнтований на старше покоління, яке звикло приїхати за путівкою й отримати базові процедури. Зараз в умовах епідемії це все ускладнене.

Сергій Вікарчук
Сергій Вікарчук

За спостереженнями Сергія Вікарчука, у Криму залишається досить популярним внутрішній туризм, коли жителі північних і центральних районів півострова приїжджають до моря на Південне узбережжя. Російська влада Криму не веде статистику з цього приводу, однак стверджує, що у 2020 році, з урахуванням пізнього початку літнього сезону, на півострові відпочили приблизно шість мільйонів осіб.

Українські експерти на кшталт колишнього міністра курортів і туризму Автономної Республіки Крим Олександра Лієва не раз критикували такі оцінки, стверджуючи, що російські чиновники навмисно завищують показники турпотоку.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Катерина Некреча

    В.о. керівника проєкту Радіо Крим.Реалії, теле- і радіоведуча, автор спеціальних проєктів.

    Закінчила Київський міжнародний університет, бакалавр журналістики. Не секрет, що головне в моїй професії – це практика, тобто робота в ЗМІ.

    Почала працювати в проєкті Крим.Реалії навесні 2015 року. До цього працювала журналістом на українському телебаченні («Шустер LIVE», «Говорить Україна»). У 2014 році наблизилася до Криму співпрацюючи з телеканалом-переселенцем з півострова «Чорноморська ТРК».

    Не уявляю себе поза професією. Своєю роботою без перебільшення – живу. Життя це – дуже захоплююче і бурхливе. У ньому багато викликів, багато стресу, багато досягнень. Схоже, що це ідеальне середовище мого існування:)

    Пишаюся, що є частиною такого важливого проєкту. Рада, що в дуже складний час можу працювати в медіа, де журналістські стандарти – не теорія, а досить успішна практика.

    Головний пріоритет для мене – аудиторія. Наші слухачі, читачі, глядачі мають право знати, що відбувається насправді.

XS
SM
MD
LG