Доступність посилання

ТОП новини

«Золота» дорога до моря: чому за проїзд у центрі Ялти доведеться платити більше


Вулиця Рузвельта в Ялті, 26 жовтня 2018 року
Вулиця Рузвельта в Ялті, 26 жовтня 2018 року

Підконтрольна Росії влада Ялти має намір кардинально змінити схему руху в центрі міста. Згідно з новою концепцією, центральні вулиці курорту стануть переважно пішохідними. Рух на під'їздах до них залишать, але організують там паркувальні майданчики. Очікується, що ціна паркомісця там буде однією з найдорожчих у Криму. У скільки обійдеться поїздка до центру Ялти та куди не можна буде їздити, з'ясовували Крим.Реалії.

Зміну руху в центрі Ялти ініціює підконтрольна Росії адміністрація міста. Чиновники стверджують, що це дозволить збільшити кількість пішохідних зон у центральній історичній частині курорту. Голова адміністрації Олексій Челпанов каже, що ці зміни назріли давно, оскільки в місті збільшуються транспортні потоки, через які пішоходам не комфортно пересуватися вулицями старого міста.

Як під'їхати до моря

У межах нової транспортної схеми, яку вже оприлюднили чиновники, планується обмежити рух декількома центральними вулицями.

«Оновлена схема, зокрема, передбачає організацію одностороннього руху в бік готелю «Ялта» на вулиці Дражинського, а вулиці Рузвельта та Ігнатенка планується зробити переважно пішохідними, водночас передбачивши там паркомісця з заїздом через шлагбаум», ‒ стверджують в адміністрації.

Зміни торкнуться також початку вулиці Свердлова, де рух між вулицями Руданського та Дражинського стане двостороннім.

Заради організації пішохідної зони влада має намір перенести квітковий ринок біля зупинки «Спартак» на вулиці Маршака. «Є попередня домовленість про перенесення квіткового ринку з його власниками, а територія біля зупинки буде упорядкована та розширена для зручності пішоходів», ‒ повідомляють в адміністрації.

Після цього під'їзд до ринку буде дозволений тільки внутрішньому та спеціалізованому транспорту. Такі ж обмеження діятимуть щодо міського саду.

«На пішохідній зоні в місті будуть встановлені шлагбауми, під які власники транспортних засобів зможуть на 15 хвилин заїхати, вивантажити членів сім'ї та поїхати далі. Шлагбауми будуть встановлені на вулиці Рузвельта, на перетині з вулицею Ігнатенка біля скверу та на вулиці Свердлова», ‒ повідомив журналістам Олексій Челпанов.

Вулиця Ігнатенка в Ялті, 26 жовтня 2018 року
Вулиця Ігнатенка в Ялті, 26 жовтня 2018 року

Таким чином, ялтинцям і гостям міста, які користуються автомобілями, доведеться змінити маршрути, що пролягають через майбутню пішохідну зону. На вулиці Рузвельта, наприклад, розташовані адміністрація порту та вихід до нього, вхід на Масандрівський пляж і готелі, що мають попит у курортний сезон. Тепер залишити тут свій транспорт буде неможливо довше, ніж на 15 хвилин. За решту часу доведеться платити.

«Потрібно встановити вартість 400-500 рублів»

Щоб обмежити кількість машин у пішохідних зонах на Рузвельта та Ігнатенка, потрібно встановити вартість паркування там 400-500 рублів за годину
Олексій Челпанов

За словами Челпанова, облаштуванням паркування в майбутніх пішохідних зонах займуться підприємці. Керівну компанію обіцяють визначити на конкурсі.

«Держава при всьому своєму бажанні не може зробити дорогим паркування на міській території. Ми з усією рентабельністю натягнули 190% для муніципальних парковок, і максимум, що в нас вийшло ‒ 50 рублів. Це гранична ціна для муніципальних парковок. Щоб обмежити кількість машин у пішохідних зонах на Рузвельта та Ігнатенка, потрібно встановити вартість паркування там 400-500 рублів (170-215 гривень ‒ КР) за годину. З відповідними пільгами для жителів», ‒ говорить голова адміністрації.

Олексій Челпанов
Олексій Челпанов

Якщо в Ялті дійсно встановлять ціну за паркування в 400-500 рублів за годину, вона стане рекордною на півострові. Таких тарифів немає навіть у новому терміналі аеропорту «Сімферополь». Короткочасне паркування там коштує 100 рублів на годину. За 600 рублів можна залишити автомобіль на добу, причому за кожний наступний день передбачена знижка.

«Щоб поставити шлагбауми, не потрібний інвестор»

Редактор газети «Ялта культурная и коммерческая», бізнесмен Олег Мещеряков зазначає, що тарифи на паркування в центрі міста могли б бути й меншими.

При задекларованих 200 паркомісць досить і 50 рублів за годину, щоб місто відчуло ці гроші, а це від 10-20 мільйонів за рік
Олег Мещеряков

«При задекларованих 200 паркомісць досить і 50 рублів за годину, щоб місто відчуло ці гроші, а це від 10-20 мільйонів за рік. Завдання високих цін ‒ не просто налякати когось, а зробити так, щоб у центральній частині міста завжди було одне, два, три вільних місця. До Ялти зазвичай приїжджають досить забезпечені люди й для них 500 рублів ‒ не така вже й критично велика сума. Але не обов'язково робити таку ціну всюди. Тому що вона дійсно дуже висока. Досить зробити десять таких паркомісць, щоб людина могла знати, що в будь-який час дня та ночі вона може розлучитися з 500 рублями, але гарантовано стати», ‒ говорить він.

Вулиця Рузвельта в Ялті, 26 жовтня 2018 року
Вулиця Рузвельта в Ялті, 26 жовтня 2018 року

Бізнесмен вважає, що місто в питанні облаштування парковок могло б обійтися і без інвесторів: «Виконком міг би й сам збирати ці гроші. Щоб поставити шлагбауми на в'їзді, не потрібний інвестор, це може зробити місто. Тому що можна пояснювати наявність інвестора відсутністю грошей у бюджеті на облаштування парковок, але в підсумку цей інвестор обґрунтовує нам ціну за паркування в 500 рублів тим, що він поставив шлагбаум за 2 мільйони. Це не правильно».

У той же час Олег Мещеряков каже, що й сам готовий взяти участь у конкурсі з визначення керівної компанії, якщо він буде чесним. Сумніви в прозорості цього конкурсу поділяють і інші ялтинські бізнесмени та громадські активісти. Багато хто висловлює версію, що майбутні паркомісця в самому серці Ялти заздалегідь можуть бути розподілені між близькими до нинішньої влади структурами. Крим.Реалії стежитимуть за процесом, щоб підтвердити або спростувати ці припущення.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG