Доступність посилання

ТОП новини

Без туалетів і рятувальників: пляжі Феодосії під час пандемії


Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року
Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року

Пандемія коронавірусу внесла корективи у кримський курортний сезон. Російська влада півострова розробила додаткові вимоги для орендарів місцевих пляжів, щоб організувати безпечне перебування туристів біля моря. Кореспонденти Крим.Реалії починають щорічну власну інспекцію пляжів півострова, щоб з'ясувати, наскільки вони безпечні та комфортні для відпочивальників. Серію публікацій відкриває огляд пляжів у Феодосії.

Через загрозу коронавірусу та запроваджені обмежувальні заходи нинішній курортний сезон на півострові спочатку перебував під питанням. У травні-червні російська влада Криму почала пом'якшувати карантинні заходи і сезон, хоч і з запізненням, але стартував. У зв'язку із загрозою коронавірусу орендарям кримських пляжів, з одного боку, спростили процедуру відкриття прибережних територій, а з іншого ‒ додали вимог до їх утримання.

Рятувальники, дезінфектори, соціальна дистанція

За інформацією міністерства курортів і туризму російського уряду Криму, цього року, в межах політики підтримки бізнесу в умовах пандемії, підприємцям продовжили дію торішніх паспортів пляжів. Щоб зустрічати відпочивальників цього року, необхідно було провести водолазне обстеження дна акваторії пляжів та оновити акти готовності пляжних територій в органах МНС Росії, стверджують у міністерстві.

Матросам-рятувальникам, за словами чиновників, теж дозволили працювати за торішніми документами, без повторного навчання, тільки зі свіжою довідкою про стан здоров'я.

Згідно з рекомендаціями міністерства курортів і туризму Криму, під час сезону пляжі півострова мають бути обладнані необхідною інфраструктурою: туалетами, душем і рятувальними постами. У кожного пляжу має бути свій персональний (добре помітний) номер, щоб екстреним службам було легше орієнтуватися в разі потреби.

Рекомендовано розмістити на пляжах інформаційні табло з відомостями про їхніх орендарів, телефонами «швидкої допомоги», МНС та поліції, а також «гарячих ліній» для скарг і звернень.

Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Цього року до загальних рекомендацій додалися і вказівки Роспотребнадзору про забезпечення відпочивальників засобами дезінфекції, обробку антисептиками пляжного інвентарю, встановлення інформаційних стендів з пам'яткою про боротьбу з коронавірусом та дотримання соціальної дистанції.

Проте чиновники виявляють на кримських пляжах чимало порушень. Серед них ‒ відсутність матросів-рятувальників, санітарної обробки, дезінфекторів на точках пляжного громадського харчування та інформаційних щитів про захист від коронавірусу.

Журналісти Крим.Реалії проводять власну інспекцію, щоб з'ясувати, наскільки пляжі півострова відповідають нормативам російської влади півострова. Цього року стартуємо від популярних курортів південно-східного Криму ‒ Феодосії та найближчого до неї селища Берегове.

Порожня вежа та платний душ

У Феодосії ми інспектували одне з найпопулярніших місць відпочинку ‒ пляж «Камінці» («Камушки»). Біля його входу розміщений стенд із телефонами екстрених служб та «гарячої лінії» міністерства курортів і туризму Криму, схемою пляжу та пам'яткою про правила перебування в умовах ризику поширення коронавірусу.

Торік табло на пляжі, переважно, було носієм реклами.

Згідно з інформацією на стенді, на пляжі мали працювати рятувальники. Але їх кореспондент Крим.Реалії не зустрів ‒ ні на пляжі, ні на вежах, ні на інших об'єктах.

Пляж «Камінці» у Феодосії, липень 2020 року
Пляж «Камінці» у Феодосії, липень 2020 року

Торік на цьому пляжі людина у футболці з написом «Рятувальник» збирала оплату за оренду лежаків та інші платні послуги.

У день нашої інспекції дистанції між лежаками у 1,5 метра, як рекомендує Роспотребнадзор, на пляжі «Камінці» дотримувалися. Однак, за спостереженнями кореспондента Крим.Реалії, через погану погоду на пляжі було малолюдно, а в сонячний день вимоги щодо соціального дистанціювання не дотримуються, і ніхто з працівників пляжу за цим не стежить.

Якщо на пляжі умовна дистанція хоча б візуально присутня, то у пляжному кафе столики розставлені впритул один до одного.

Душ на пляжі «Камінці» платний. За його відвідування потрібно заплатити 50 рублів. А ось свого туалету на пляжі немає. Щоб скористатися ним, потрібно йти на набережну і платити 20 рублів.

Пляж «Камінці» у Феодосії, липень 2020 року
Пляж «Камінці» у Феодосії, липень 2020 року

У цьому сезоні лежаки в оренду на «Камінцях» пропонують за 100 рублів на годину або за 300 рублів на день. За такими ж цінами їх орендували і торік.

Пляж «Камінці» у Феодосії
Пляж «Камінці» у Феодосії

Засмагання на червонокнижних рослинах і туалет через дорогу

Курортне селище Берегове на узбережжі затоки Чорного моря за декілька кілометрів від Феодосії ‒ теж одне з популярних у Криму місць відпочинку. Його обирають через піщані пляжі та відносну віддаленість від жвавих курортів.

Кореспондент Крим.Реалії відвідав місцевий пляж «Білий світ». Він розташований на унікальній території, якій місцеві активісти-екологи давно пропонують надати статус особливо охоронюваної через червонокнижні рослини, що ростуть там. Ці рослини ростуть, зокрема й на самому пляжі.

Вивіска пляжу «Білий світ» на піску в селищі Берегове під Феодосією, липень 2020 року
Вивіска пляжу «Білий світ» на піску в селищі Берегове під Феодосією, липень 2020 року

Біля входу в «Білий світ» є інформаційний стенд з номерами телефонів екстрених служб і схемою пляжу. Але ця схема не відповідає реальному розташуванню пляжних об'єктів.

Не знайшли ми тут і рятувальників. Рятувальна вежа, як і на пляжі у Феодосії, пустує.

Пляж «Білий світ» у селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року
Пляж «Білий світ» у селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року

Туалет є, але він не працює. Однак, щоб це з'ясувати, доведеться протоптати до нього дорогу по червонокнижній флорі ‒ ні спецдоріжки, ні позначення, що скористатися цією вбиральнею не можна, немає.

Співробітники пляжу рекомендують відвідувати платний туалет, розташований через дорогу. Для цього потрібно переходити трасу Феодосія-Керч.

Натомість у «Білого світу» є безліч комерційних послуг. Місце в тіні навісу там пропонують за 100 рублів, а шезлонг ‒ за 150 рублів. Годинна прогулянка на катамарані коштуватиме 400 рублів.

Лежаки на дистанції та душ без води

Ще один пляж Берегового розташований поруч із місцевим ринком. На його території є інформаційний стенд із телефонами екстрених служб, але без інструкції про перебування на пляжі в умовах пандемії коронавірусу.

Приклади дотримання соціальної дистанції на пляжі є. Але часто відпочивальники розташовуються за 30-40 сантиметрів один від одного.

Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року
Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року

Ознаки дотримання рекомендації Роспотребнадзору про дистанціювання можна побачити в «зоні платних послуг». Там лежаки розставлені на належній відстані один від одного.

Скористатися душем на пляжі неможливо. Він обладнаний, але до води не під'єднаний.

Туалет платний: «20 рублів», ‒ написано чорним маркером на дверях. Але скористатися ним можна не завжди. Як пояснили місцеві жителі, це залежить від бажання співробітниці, яка щороку збирає гроші за відвідування вбиральні. Упродовж декількох годин, поки наш кореспондент був на пляжі, вона біля туалету так і не з'явилася.

Місцева рятувальна вежа, призначена для спостереження за акваторією, тут завантажена різним інвентарем.

Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року
Пляж «Район ринку» в селі Берегове, Велика Феодосія, липень 2020 року

Рятувальний човен стоїть на березі. Але самих рятувальників на місці не було.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG