Доступність посилання

ТОП новини

Відкритий «кордон», забиті курорти: сімнадцятий тиждень із коронавірусом у Криму


У Криму ‒ майже тисяча випадків інфікування коронавірусом із моменту виявлення першого факту чотири місяці тому. Такі відомості подає підконтрольна Росії місцева влада. Правозахисники ж стверджують, що захворюваність у Криму набагато вища, але не відображена в офіційній статистиці. Хто заражає кримчан, яка динаміка хвороби і що відбувається на півострові в умовах пандемії, читайте в матеріалі Крим.Реалії.

Наразі у Криму офіційно зареєстрований 969 випадків коронавірусу. Спочатку вірус був завезений на півострів із Росії та інших країн. Але в підсумку більшість виявлених випадків були названі місцевою владою контактними.

Цього тижня в Криму та Севастополі зафіксували понад 70 випадків інфікування. Такі ж показники були й минулого тижня.

Вірус. Офіційно

Відомості російської влади Криму про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, зокрема інфікування в лавах російських військових та спецслужб. Однак ці системні цифри дають хоча б приблизне уявлення про динаміку захворювання. Цього тижня вона була такою:

Більшість нових випадків інфікування в Криму виявили 16 липня ‒ відразу 17. Наступного дня їх було 14. І ще 22 випадки зафіксували 15 і 14 липня ‒ по 11 випадків на день (18 липня в Криму повідомили про 12 випадків захворювання коронавірусом, а 19 липня – про 26 – КР).

У Севастополі статистика оптимістичніша. Там ‒ 14 випадків за тиждень.

У Кримській правозахисній групі за результатами свого моніторингу повідомили, що ЗМІ на півострові не дають кримчанам правдивої та повної інформації про захворюваність. Зокрема, вони не наводять альтернативних точок зору і не намагаються з'ясовувати правдиву інформацію.

Туристичний бум і зачистка бізнесу

Цього тижня відбулися істотні зміни у правилах пропуску громадян на півострів російською владою. З 15 липня у Криму скасували обов'язкову двотижневу обсервацію для громадян, які приїжджають із материкової частини України та з-за кордону. Цьому передували численні звернення жителів півострова до чиновників.

Тепер для в'їзду на півострів російська влада вимагає медичний документ російською або англійською мовами, що підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на наявність коронавірусу методом ПЛР, зроблений не більше ніж за три дні до прибуття на півострів. У разі відсутності такого документа громадян зобов'язують упродовж трьох днів пройти відповідне тестування за власні кошти. У кримських медичних клініках такий тест коштує від тисячі рублів. Туристи з Росії від таких обов'язків, нагадаємо, звільнені.

Цього тижня у Криму відновили роботу зміни в дитячому центрі «Артек», який був закритий декілька місяців через загрозу коронавірусу. Цьогоріч там обіцяють прийняти приблизно 90 дітей кримських медиків, які зайняті в боротьбі з новим коронавірусом.

Також на півострові ‒ у розпалі курортний сезон. Місцеві чиновники повідомляють про туристичний бум. Найбільш популярними називають курорти південного та західного узбережжя Криму. Там, за словами міністра курортів і туризму підконтрольного Росії уряду Криму Вадима Волченка, рівень завантаження місць розміщення досягає 95-100%.

Однак у цих же регіонах кримські рятувальники виявили загрозу для відпочивальників ‒ на декількох десятках пляжів активізувалися зсуви. Туристів просять бути обачними при походах на ці пляжі, а також відмовитися від розташування там кемпінгів і наметів.

Пандемія коронавірусу цьогоріч врятувала кримський нелегальний бізнес від зачистки. Російський глава Криму Сергій Аксенов оголосив про початок процесу легалізації приватних мініготелів, які багато років приймають відпочивальників в обхід бюджету.

Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

Він пообіцяв, що власників таких об'єктів не чіпатимуть до кінця нинішнього курортного сезону, щоб дати їм можливість заробити під час кризи. Однак доручив профільним відомствам вже з вересня зайнятися цим питанням, щоб наступного року його «не було в порядку денному».

Нові зараження, фестивалі, театральний сезон

У Севастополі цього тижня виявили 14 випадків коронавірусу. Більшість із них ‒ десять фактів ‒ зафіксували 13 липня. Вісім хворих приїхали до Севастополя із сусідньої Росії, а двоє хворих ‒ місцеві жителі. Всі випадки оголошені контактними.

16 липня коронавірус виявили у двох містянок. Джерело зараження поки не встановлене. А 14 липня в місті коронавірусом захворіла трирічна дитина. Раніше інфекцію виявили у її батьків (18 липня стало відомо шість про нових заражень коронавірусом у Севастополі, а 19 липня російська влада міста повідомила про інфіковану коронавірусом шестирічну дівчинку – КР).

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Незважаючи на появу нових випадків коронавірусу, у місті триває купальний сезон. Дитячий табір «Гірський» прийняв на відпочинок і оздоровлення понад дві сотні дітей.​

Севастопольських дітей під час пандемії коронавірусу відправляють на оздоровлення в дитячий табір «Гірський», 17 липня 2020 року
Севастопольських дітей під час пандемії коронавірусу відправляють на оздоровлення в дитячий табір «Гірський», 17 липня 2020 року

Також відкрився і дитячий табір «Ласпі», але в ньому поки розміщують обмежені групи, відсилаючи частину дітей до «Артеку». При цьому місцеві батьки поскаржилися в.о. російського губернатора міста Михайлу Развожаєву на недоступність «Артеку» для багатьох дітей, оскільки «їх поділяють на гідних і недостойних».

Нові випадки коронавірусу не скасовують у Севастополі масових заходів. 17 липня там стартував новий театральний сезон, який теж відкладали через ситуацію з коронавірусом. Згідно з афішами, місцевий театр юного глядача дасть декілька вистав найближчими днями.

Також у місті 21 липня відбудеться літературний фестиваль «Книжковий бульвар Севастополя-2020», у межах якого для севастопольців влаштують виставку-ярмарок книжок, відкритий читальний зал, «творчі майстерні» та інші заходи.

У державному історико-археологічному музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» зараз готуються до IV щорічного фестивалю «Опера в Херсонесі». Організатори розраховують підготувати майданчик на півтори тисячі місць.

На території Херсонеса готують сцену і місця для учасників фестивалю «Опера в Херсонесі», липень 2020 року
На території Херсонеса готують сцену і місця для учасників фестивалю «Опера в Херсонесі», липень 2020 року

Цьогоріч, попри пандемію коронавірусу, у фестивалі братиме участь державний академічний Великий театр Росії.

А на початку серпня біля гори Гасфорта анонсують традиційне байк-шоу російського мотоклубу «Нічні Вовки» за участі низки російських артистів.

Водночас міська влада як і раніше рекомендує севастопольцям дотримуватися соціальної дистанції та за можливості уникати місць масового скупчення людей.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG