Голова російського уряду Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що води в місті залишилося на три місяці. Щоб розв'язати проблему вододефіциту, влада вирішила побудувати трубопровід для перекидання води з Кадиковського кар'єру і водозабір на річці Бельбек.
«Ви самі бачите який обсяг води – 16 млн кубометрів на сьогоднішні. Води на три місяці, якщо в такому ж режимі споживатимемо. Менше ми не можемо. Водосховище починає наповнюватися наприкінці грудня за рахунок опадів. Але поки прогноз невтішний. Тому ми повинні підстрахуватися, щоб у разі продовження посухи і не поповнення запасів забезпечити Севастополь стабільним водопостачанням», – наголосив Михайло Развожаєв.
За його словами, російські військові будівельники споруджують обидва об'єкти водопостачання.
«З Кадиковського кар'єру планують брати 15 тис. куб. м води на добу, з річки Бельбек під час паводку – 50 тис. куб. м. Вода з річки Бельбек надходитиме на Дніпровський водозабір, а потім йтиме на гідровузол №3. У весняні місяці ми плануємо забрати до 10 млн куб. м води», – сказав Развожаєв.
Радник директора головного будівельного управління №4 Олексій Трубачов зазначив: роботи щодо Кадиковського кар'єру повинні бути завершені 25 грудня 2020 року, на річці Бельбек – 12 березня 2021 року.
Раніше в Севастополі запровадили режим підвищеної готовності через дефіцит води.
Напередодні в Мінекономрозвитку Росії повідомили, що більша частина з 5,8 млрд рублів, виділених урядом Росії на розв'язання проблем із водою на Кримському півострові, піде Севастополю.
Наприкінці серпня в. о. заступника голови міста Володимир Базаров повідомив, що в Чорноріченському водосховищі є 22 мільйони 500 тисяч кубів води – це приблизно третя частина від його загального обсягу. За словами чиновника цього запасу вистачить для постачання міста до грудня.
У липні в Чорноріченському водосховищі оголилися острівці, вода відступила від дамби приблизно на сто метрів.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.