Російські трубопровідні війська покинули своє розташування біля річки Біюк-Карасу нижче греблі Тайганського водосховища, звідки вони качали воду для потреб Сімферополя. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії, який побував на місці.
Військові очистили територію, але всі трубопроводи залишилися на місці і готові до застосування в будь-який час.
Спуск води з Тайганського і Білогірського водосховищ призупинили, і колись повноводна ріка Біюк-Карасу почала виглядати, як струмок.
При цьому невеликий підрозділ російських військових залишилося на місці дислокації частини для забезпечення схоронності трубопроводу.
Раніше російський глава анексованого Криму Сергій Аксенов повідомив, що до приходу холодів перекидання води з Тайганського водосховища на Сімферополь буде припинена.
Уже на початку грудня з 15 труб вода текла тільки з половини труб зі слабким тиском.
18 грудня подача води з Тайганського водосховища була припинена.
Заступник міністра оборони Росії, генерал армії Дмитро Булгаков повідомив, що трубопроводом, який побудували російські військові для перекачування води з водосховищ Білогірського району в Сімферопольське водосховище, за час його експлуатації поставили понад шість мільйонів тонн води.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Як висихав Крим у 2020 році?10 серпня в Криму керівництво Міноборони Росії та місцева влада запустили водовід, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району для потреб водопостачання Сімферополя.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.