На території Мирнівського сільського поселення Сімферопольського району Криму запровадили режим надзвичайної ситуації через відсутність води. Свердловина, яка постачала село водою, пересохла. Про це повідомив керівник апарату російської адміністрації Сімферопольського району Іван Юрченко.
За інформацією влади, для жителів організовано підвезення води.
Як повідомила «Крыминформу» керівник муніципального унітарного підприємства «Мирне» Євгенія Гудіма, через пересихання свердловини без води залишилися приблизно 1800 осіб.
«У нас була свердловина, але в зв'язку з погодними умовами вода просто пішла з свердловини. Вперше таке, що вода в свердловині просто закінчилася. Планується побудувати новий трубопровід, який ми вестимемо від міського трубопроводу. Прокладка буде на відстані 1,2 км. Підвіз води організований чотири рази на день», – сказала Гудімова.
Зазначається, що новий водогін планують побудувати до 15 серпня.
У липні до Криму прибули російські військові, які будують водовід для перекидання води з водосховищ для потреб Сімферополя.
13 липня в Міноборони Росії повідомили, що підрозділи російської армії проклали понад 50 кілометрів трубопроводу в одну лінію, який повинен з'єднати Тайганське і Сімферопольське водосховища.
11 червня російський глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що до Криму з Росії прибули водопровідні труби, які тимчасово з'єднуватимуть Тайганське водосховище з системою водопостачання Сімферополя.
8 липня повідомлялося, що води для Сімферополя із запасів найближчих водоймищ залишилося на 110 днів.
Провідний спеціаліст російського Центру погоди «Фобос» Євген Тишковець вказав на те, що після затяжної посухи, яка почалася з осені 2019 року, літні дощі повністю не розв'яжуть проблему дефіциту води в Криму.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.