Влада Росії продовжила дію федеральної цільової програми «Соціально-економічний розвиток Республіки Крим та міста Севастополя» до 2025 року. Відповідне рішення затвердив російський уряд, повідомляє «РИА Новости Крым».
За даними Мінекономрозвитку Росії, фінансування програми збільшено на 122 мільярди рублів.
Як повідомив російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін, кошти ФЦП підуть на розробку заходів щодо водозабезпечення півострова, реконструкцію і будівництво під'їздів від траси «Таврида» до Південного узбережжя Криму й інші заходи.
За словами заступника міністра економічного розвитку Росії Сергія Назарова, однією з причин продовження ФЦП стало включення в програму плану із забезпечення водопостачання Криму.
Нагадаємо, в 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також в Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів по Північно-Кримському каналу відновляться тільки після деокупації Криму.
Уряд Росії затвердив Федеральну цільову програму розвитку анексованого Криму в серпні 2014 року. У листопаді 2016 року заплановані на п'ять років витрати збільшили до 770 мільярдів рублів (приблизно 352 мільярдів гривень – КР).
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.