В Алушті, Євпаторії та смт Новоозерне з 4 по 5 лютого у зв'язку з ремонтними роботами очікуються перебої або повна відсутність водопостачання, повідомляє підприємство «Вода Криму».
Так, у відомстві уточнюють, що в Алушті 4 лютого з 9.00 до 13.00 пройдуть відключення води на вулиці 60 років Жовтня, 13, 15, 17, 18, 19г.
З 16:30 4 лютого до 16:00 5 лютого в Алушті не буде води на вул. Набережна, 16.
У смт Новоозерне Євпаторійського району можуть відключити водопостачання 4 лютого з 10:00 за 15:00 на вул. Морська, 1, 3, 4, 4-а, 5, 5-а, 5-б, 7, 9, 11, 13г.
В Євпаторії можливі відключення води 4 лютого з 10:00 до 15:00 за адресами: проспект Перемоги, 56 і 68.
Раніше в підконтрольному Росії Державному комітеті з водного господарства та меліорації Криму повідомили, що запасів води у водосховищах півострова вистачить до червня 2020 року.
В Алушті 30 січня також повідомляли про перебої або повну відсутність водопостачання.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.