У Білогірському районі – одному з найбільш благополучних щодо водозабезпечення в Криму і який є водним донором для південно-східної частини півострова, значно обміліли водойми. Про це 19 жовтня повідомляє кореспондент Крим.Реалії, який побував на місці.
Вода в Білогірському водосховище відійшла далеко від основи греблі. І це незважаючи на те, що водосховище живить найбільшу в Криму річку Карасу-Баши.
Критично малий обсяг води спостерігається в прилеглому Тайганському водосховищі, яке залишилося без корисного об'єму води з минулого року, коли звідси російські трубопровідні війська перекачували воду на потреби кримської столиці.
Через низький рівень води в Білогірському і Тайганському водосховищах з них припинено скидання води в річку Біюк-Карасу, що тече через Білогірськ. У результаті річка залишилася практично без води.
Раніше в Гідрометцентрі Криму повідомили, що в Криму за вересень, порівняно з попереднім місяцем, зменшився сумарний об'єм води у водосховищах разом із природним припливом з місцевих річок.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.