У Сімферополі через заводський брак вийшла з ладу ділянка трубопроводу мереж холодного водопостачання на вулиці Київській, у зв'язку з чим до кінця доби 7 січня відключено подачу води на низці вулиць, а також у прилеглих селищ.
Про це повідомляє пресслужба підприємства «Вода Криму».
Згідно з повідомленням, вода буде відсутня наступними вулицями та селищами:
- вул. Київська (частково),
- вул. Кечкеметська (частково),
- вул. Ростовська,
- вул. Гагаріна,
- вул. Набережна,
- вул. Смольна,
- вул. Ніканорова,
- вул. Л. Чайкіної,
- вул. Шавлієва,
- вул. Вишнева,
- вул. Полюсна,
- вул. Донська,
- вул. Стрілецька, а також прилеглі вулиці та провулки,
- вул. Степова,
- вул. Зарічна,
- пров. Будівельний,
- СТ «Дзержинець»,
- с. Мирне (частково),
- с. Богданівка,
- вул. Залізнична,
- п. Давидівка,
- п. Молодіжне - 2, 3, 4, 5,
- смт. ДРЕС,
- смт. Аграрне,
- смт. Комсомольське,
- с. Затишне,
- СНТ «Енергетик».
Раніше повідомлялося, що частина жителів Севастополя залишилася без води через аварійні роботи 5 січня.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.