Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов доручив щотижня публікувати дані про залишки запасів води у водосховищах півострова, щоб «люди могли вибудувати плани на життя».
«З урахуванням системної проблеми, пов'язаної з водопостачанням, усім муніципалітетам – скласти світлофорний графік, що показує, як від рівня води у водосховищах ухвалюється рішення про запровадження того чи іншого графіка (подачі води – КР)... Раз на тиждень публікувати дані про залишки води у водосховищах, щоб люди могли самі вибудувати плани на своє життя», – сказав Аксенов 7 грудня на нараді з проблем водопостачання в Криму.
У найближчі 7-10 днів у Криму не очікується снігопадів або інших опадів, повідомив напередодні провідний спеціаліст російського центру погоди «ФОБОС» Євген Тишковець.
Завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди метеорологічного Науково-дослідного інституту Національної академії наук України Вазіра Мартазінова в ефірі Радіо Крим.Реалії сказала, що найближчі пів року в Криму будуть посушливі. За словами синоптика, сам характер опадів не дозволить наповнити водосховища півострова, як раніше.
Минулого тижня також повідомлялося, що в листопаді був незначний приплив води у водосховища Криму.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.