Доступність посилання

ТОП новини

Туристам вхід заборонений: кримські курорти на карантині


Через загрозу коронавірусу підконтрольна Росії кримська влада заборонила розміщення туристів на півострові до 1 червня. Скасовувати або переносити броні номерів змушені як маленькі пансіонати, так і великі готелі. Це ставить під сумнів початок курортного сезону, який зазвичай у Криму стартує на травневі свята.

У березні, до карантину, середнє завантаження кримських санаторіїв, за інформацією Міністерства курортів і туризму підконтрольного Росії уряду Криму, становило від 30 до 50%, а готелі та санаторії на літній період були заброньовані на 35-90%. Але вже в останній тиждень березня ситуація кардинально змінилася і змусила скасувати плани як туроператорам, так і туристам.

Відпочинок не рекомендується

27 березня російська влада Криму заборонила бронювання місць, прийом і розміщення громадян на півострові до 1 червня. Ця заборона стосується як великих готелів, санаторіїв і пансіонатів, так і інших курортних об'єктів, включаючи приватні гостьові будинки та дитячі оздоровчі табори.

Згідно з указом підконтрольного Росії глави Криму Сергія Аксенова, кримчанам і гостям півострова «наполегливо рекомендується обмежити поїздки, зокрема з метою туризму та відпочинку».

Оголошення про закриття готелю в Приморському парку Ялти
Оголошення про закриття готелю в Приморському парку Ялти


Тим, хто на момент заборони вже проживав у кримських готелях і пансіонатах, доручено забезпечити умови для самоізоляції та проведення санітарно-епідеміологічних заходів до закінчення терміну проживання там без можливості його продовження. Їм, зокрема, заборонили харчуватися за межами будівель проживання.

«Ми говоримо про додаткові обмежувальні заходи. Я за те, щоб цей період був суворим, але коротким. Якщо ми будемо соплі жувати, вибачте на слові, то це все буде розмазане на невизначений період з незрозумілими перспективами. Тому прошу всіх зрозуміти, що всі заходи спрямовані на захист життя і здоров'я», ‒ сказав Сергій Аксенов.

Вірус у кримських готелях

У цей же день, 27 березня, коронавірус виявили у постояльця готельного комплексу «Аквамарин» у Севастополі. Це один з найдорожчих готелів на півострові, який позиціонує себе як «створений за стандартами світових європейських курортів».


За інформацією місцевої влади, жінка прибула на півострів з Великої Британії, жила в апартаментах. Зараз вона разом із родиною перебуває в режимі ізоляції в інфекційній лікарні міста. Весь готель зачинений на карантин.

«Усі гості, персонал, жителі цього корпусу перебуватимуть у режимі самоізоляції всередині номерів, охорона забезпечена. Турбуватися не потрібно», ‒ повідомив підконтрольний Росії віцегубернатор Севастополя Денис Солодовников.

Власник готельного комплексу «Аквамарин» Павло Лебедєв запевнив, що всі жильці в готелі перебуватимуть на карантині 14 днів.

Кореспондент Крим.Реалії, який побував на місці, зауважив навколо готелю пости російської поліції.


30 березня підозра на коронавірус була виявлена у постояльця готелю «Ялта-Інтурист». Його відіслали на карантин в євпаторійський обсерватор.

«Час соціальної відповідальності настав»

Вслід за цим у підконтрольному Росії Міністерстві курортів і туризму Криму відзвітували про зупинку бронювання місць і розміщення туристів на півострові до 1 червня.

«Звертаюся окремо до власників міні-готелів, апартаментів, гостьових будинків і приватних квартир ‒ час соціальної відповідальності настав для всіх. Якщо, не дай Боже, ви розмістите хворих людей, то ви піддасте серйозному ризику себе, своїх близьких і своїх сусідів. Муніципалітетам дане доручення перевірити всі засоби розміщення і квартири, які орендуються. Глава Криму Сергій Аксенов абсолютно точно визначив ‒ чим жорсткіше та чіткіше ми пройдемо період обмеження і самоізоляції, тим швидше все це закінчиться. Це залежить від усіх нас», ‒ сказав міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко.

Вадим Волченко
Вадим Волченко


Волченко стверджує, що всі перевірені об'єкти розміщення загалом виконують заходи щодо захисту від коронавірусу, а зауваження, які виявляються, оперативно усувають. «Моніторинг продовжуємо щодня», ‒ стверджує він.

Голова підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк 30 березня повідомив, що окремі представники туріндустрії порушують заборону на розміщення гостей через карантин.

«Тільки у двох об'єктах було запропоновано розміститися (представникам моніторингових груп кримського уряду ‒ КР): у Сімферополі та Алушті. Інформація передана в поліцію. У готелі «Ялта-Інтурист» 28 та 29 березня, на жаль, функціонував басейн, працювали ресторани та кафе. Викликані були співробітники поліції та Роспотребнадзору», ‒ повідомив він.

Юрій Гоцанюк
Юрій Гоцанюк


31 березня заступник голови управління Роспотребнадзору Криму та Севастополя Дмитро Крутиков повідомив про закриття на місяць семи об'єктів на території готелю «Ялта-Інтурист» через порушення обмежень через загрозу коронавірусу. «На території готельного комплексу «Ялта-Інтурист» зупинені сім об'єктів. Одна юридична особа, сім об'єктів. Об'єкти опечатані. І два об'єкти в Алушті та Феодосії. Матеріали перебувають у суді», ‒ повідомив він на засіданні штабу запобігання поширенню коронавірусу в Криму.

Готелі під забороною

Крим.Реалії спробували забронювати номери в найвідоміших готелях Криму.

Готель «Мрія Резорт» в Ялті закрив для бронювання номерів усі дати упродовж квітня і травня.


Забронювати можна будь-який номер, починаючи з червня, як і вимагає заборона.

У готелі «Ялта-Інтурист» наразі забронювати номер раніше ніж 1 червня теж неможливо. При спробах це зробити система видає повідомлення, що номерів на ці дати немає, і пропонує вибрати інші дати, починаючи з 1 червня.


На офіційному сайті севастопольського «Аквамарина», незважаючи на карантин, бронювання номерів відкрите з 1 травня. Але скористатися цією послугою неможливо, система не видає жодних варіантів.


Євпаторійський готель «Рібера резорт» теж оголосив про припинення розміщення гостей і роботи готелю, медичного і спа-центрів до 1 червня. «Гості, які проживають у готелі, зможуть залишитися без подальшого продовження терміну перебування. Гості, які забронювали проживання з 28 березня до 1 червня, зможуть зберегти на депозиті грошові кошти й матимуть першочергове право на бронювання в літні місяці з додатковою знижкою на проживання 5%», ‒ йдеться в оголошенні на сайті готелю.

Великі кримські туроператори у зв'язку з «обставинами непереборної сили» пропонують перенести раніше узгоджені періоди виконання послуг на «будь-який зручний і доступний для використання» і обіцяють усі оплачені тури зарахувати при укладанні нових заявок після 1 червня.


Чого очікувати після карантину?

Заборона на розміщення туристів у Криму унеможливлює початок нового курортного сезону відповідно до традиційного графіка. Якщо заборона триватиме довше ніж до 1 червня, це і зовсім може поставити під сумнів весь кримський сезон 2020 року.

У зв'язку з цим експерти озвучують різні прогнози розвитку ситуації. Одні сподіваються, що втрати літа можна буде надолужити восени. Інші й зовсім пророкують зрив сезону і кризу туристичної галузі не тільки в Криму, але й в усьому світі.

«Ми пережили кілька криз ‒ у 1992, 1998, 2008 роках. Якщо немає жодного туриста, то всі готелі, вся індустрія різко згортають діяльність і всіх звільняють, бо нічим платити зарплату. Власники бізнесу переходять на мінімальний рівень витрат, а ось що буде робити звільнений персонал ‒ це проблема для влади. Тому потрібно фінансувати бізнес, скасовувати податки, давати кредитування ‒ інакше ці безробітні вийдуть на вулиці», ‒ сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії голова громадської організації «Курортний Крим», автор профільного сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов.

Ексміністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв не виключає, що багато готелів і санаторіїв, турфірми і ресторани, аквапарки та екскурсійні бюро цього року «не переживуть сезон». «Це стосується не тільки Криму, а всього світу. Це сумно, але не трагічно. Потрібно це взяти до уваги і підготуватися», ‒ закликає він.

Олександр Лієв
Олександр Лієв


Водночас російський блогер, який пише про Крим, Олександр Горний передбачає, що тривалий карантин може завалити ціни не тільки на відпочинок, але й на землю та нерухомість. На його думку, трендом найближчих двох років буде «продаж за ціною в десять разів нижчою за нинішні ціни».

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG