Доступність посилання

ТОП новини

Путін відкрив трасу «Таврида». Як змінить Крим нова дорога?


Президент Росії Володимир Путін на відкритті нової ділянки траси «Таврида», Крим, 27 серпня 2020 року
Президент Росії Володимир Путін на відкритті нової ділянки траси «Таврида», Крим, 27 серпня 2020 року

Президент Росії Володимир Путін запустив рух на нових збудованих ділянках траси «Таврида» ‒ одного з найбільших російських інвестиційних проєктів в анексованому Криму. Як кримчани оцінюють готовність «Тавриди» та які реальні цілі будівництва дороги, ведучий ток-шоу «Кримський вечір» Олександр Лащенко обговорив в ефірі Радіо Крим.Реалії з журналістом із Севастополя Давидом Аксельродом, ексміністром транспорту та зв'язку України Йосипом Вінським, ексголовою Ради міністрів АРК Сергієм Куніциним, і російським політологом Леонідом Радзиховським.​

Президент Росії Володимир Путін відкрив рух трасою, проїхавши за кермом автомобіля однією з ділянок дороги. Його супроводжував головний технолог генпідрядника будівництва дороги «ВАД» Андрій Волков. Повідомляється, що він порадив підрядникам зробити більше з'їздів до берега для зручності туристів, оскільки «люди їдуть до моря».

Президент Росії Володимир Путін на відкритті нової ділянки траси «Таврида»
Президент Росії Володимир Путін на відкритті нової ділянки траси «Таврида»

Кримчани прозвали цю магістраль «дорогою смерті». Тут багато аварій, часто ‒ зі смертельними наслідками. Як розповів в ефірі Радіо Крим.Реалії журналіст із Севастополя Давид Аксельрод, основна претензія, яка обертається аномально великою кількістю ДТП на трасі, ‒ відсутність кишень вловлювання. У разі, якщо трапилося щось з автомобілем або водієм, поблизу немає місця, куди можна повернути, припаркуватися і зупинитися, не створюючи перешкод для руху.

Машина на аварійному сигналі стоїть на дорозі, і для того, щоб її об'їхати, доводиться виїжджати на паралельну смугу
Давид Аксельрод

«У багатьох ситуаціях, коли відбувалися ДТП, корінь проблеми лежав саме в цьому. Грубо кажучи ‒ машина на аварійному сигналі стоїть на дорозі, і для того, щоб її об'їхати, доводиться виїжджати на паралельну смугу. Наскільки я розумію, коли президент Росії Володимир Путін, сидячи в автомобілі, говорив про те, що необхідно добудувати більше з'їздів до берега, я спочатку подумав, що йдеться про ці кишені, але потім я зрозумів, що йдеться про з'їзд на інші дороги в бік моря. Ця проблема є основною, на думку кримчан і приїжджих, вона в межах цієї розмови Путіна з будівельниками була проговорена. І, на жаль, можна говорити, що найближчим часом навряд чи варто очікувати того, що ці кишені з'являться», ‒ висловив думку журналіст із Севастополя Давид Аксельрод.

Давид Аксельрод відзначає, що в Севастополі дорожня мережа значно оновилася.

За моєю оцінкою дороги стали кращими
Давид Аксельрод

«За моєю оцінкою дороги стали кращими. Ділянка між Севастополем і Сімферополем, або Севастополем і західним Кримом поблизу Євпаторії ‒ це ті місця, де я буваю досить регулярно. Найпроблемніші ділянки ‒ це в Бахчисарайському районі, який доводиться проїжджати дорогою і до Сімферополя і до Євпаторії, там були абсолютно жахливі дороги, якими автобуси та машини їхали вкрай повільно, зараз, звичайно, ситуація краща», ‒ зазначає журналіст із Севастополя.

За словами Аксельрода, претензії до влади з боку автомобілістів полягають в тому, що терміни ремонтів часто зриваються, іноді відбуваються метаморфози з підрядником, найчастіше ремонт доріг робиться дуже довго.

Про початок будівництва «Тавриди» в Криму повідомили у травні 2017 року. Здати в експлуатацію трасу спочатку планували у 2018 році, проте пізніше терміни будівництва зрушили на два роки. У серпні 2019 року підконтрольний Москві глава Криму Сергій Аксенов під час зустрічі з Володимиром Путіним пообіцяв російському президенту завершити будівництво траси «Таврида» до 2020 року.

Для будівництва «Тавриди» були вилучені тисячі земельних ділянок, однак ця проблема не була достатньо висвітлена в кримських ЗМІ, вважає журналіст із Севастополя Давид Аксельрод.

«Ситуація полягала в тому, що про ці випадки в Криму місцеві ЗМІ писали в незначних обсягах. Мені зараз згадується лише декілька публікацій. Одне місцеве ЗМІ з Севастополя займалося цією темою, московське видання «Новая газета» займалася цією темою, і загалом ця історія вилучення ділянок у глобальному масштабі резонансу не викликала. Цього не було, зокрема й з тієї причини, що цього резонансу не було в телевізорі, резонансу не було в головних інформаційних порталах Криму та місцевих газетах. Чи навмисно це було зроблено, чи кримським медіа щиро було нецікаво слухати цих людей, я не можу стверджувати, але факт залишається фактом. Так, такі випадки були, але сьогодні мало хто про них згадує», ‒ вважає журналіст.

Обговорюючи відкриття нової ділянки траси «Таврида», ексміністр транспорту та зв'язку України Йосип Вінський зазначає позитивний вплив на дорожню інфраструктуру Криму у зв'язку з оновленням дороги, проте він вважає, що стара дорога між Керчю та Севастополем забезпечувала необхідний автотрафік. «Таврида», на його думку, це політичний проєкт.

Екс-міністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський
Екс-міністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський
Чим більше Росія буде вкладати, тим більше нам повернеться
Йосип Вінський

«Є політична логіка Росії: вони збудували міст, вони з'єднують цей міст з нормальним автобаном і вирішують питання стійкої логістики між Москвою та Севастополем. Це прагматичний і правильний підхід. Дорога краща, буде вона ширша і нею можна буде об'їжджати з великою швидкістю населенні пункти ‒ це плюс безумовний. Нам проти цього виступати не треба, тому що коли Крим повернеться Україні, він повернеться з цими дорогами. Чим більше Росія буде вкладати, тим більше нам повернеться», ‒ вважає ексміністр транспорту та зв'язку України.

Ексголова Ради міністрів АРК Сергій Куніцин вважає, що траса має винятково військове призначення.

Сергій Куніцин екс-голова Ради міністрів АРК
Сергій Куніцин екс-голова Ради міністрів АРК
Траса і міст – це піар, проте якщо називати речі своїми іменами – ці два об'єкти мають військово-стратегічне значення
Сергій Куніцин

«Траса, як і Кримський міст, має військове стратегічне значення ‒ для того, щоб миттєво перекинути війська. Згадайте, під час окупації, якби були відповідні команди з Києва, і поставили в Керчі на причалі ці кораблі, які там працювали між Кубанню та Керчю, то все б зупинилося. Тому для мене абсолютно очевидно, що траса та міст ‒ це піар, проте якщо називати речі своїми іменами ‒ ці два об'єкти мають військово-стратегічне значення», ‒ вважає Сергій Куніцин.

Черговий візит Володимира Путіна до Криму та урочисте відкриття нової ділянки «Тавриди» ‒ це черговий привід для того, щоб з'явитися на публіці, вважає російський політолог Леонід Радзиховський.

Російський політолог Леонід Радзіховський
Російський політолог Леонід Радзіховський
Путін останнім часом досить рідко з'являється в ефірі. Обов'язок президента – створювати ілюзію своєї важливості
Леонід Радзіховський

«Путін останнім часом досить рідко з'являється в ефірі. Обов'язок президента ‒ створювати ілюзію своєї важливості, він має з'являтися з двох приводів: коли він говорить щось приємне і заспокійливе, роздає цукерки і демонструє впевненість у собі. Друге ‒ коли він розпікає чиновників: бояри погані, цар добрий. Третій сюжет теж має бути, і сьогодні якраз такий був показаний ‒ це геополітика. Сьогодні він зробив важливу заяву щодо Білорусі», ‒ розмірковує російський політолог.

На його думку, сьогодні у внутрішній російській політиці у Володимира Путіна немає великих досягнень, які можна запропонувати суспільству, окрім відкриття частини автодороги в Криму.

«Лідер має представляти довготривалі плани та проєкти. У Путіна немає взагалі ніяких планів чи проєктів окрім відкриття невеликої ділянки, невеликої автомобільної дороги. Якщо, коли він прийшов до влади, у нього плани були, то зараз у нього планів немає, причому їх немає ні в економіці, ні у внутрішній політиці, ні навіть у геополітиці. Сьогодні ми ніби план почули, що Росія ніби може ввести війська і спецназ у Білорусь. Чи реалізується цей план зрозуміти неможливо, але навряд чи цей план викличе захват, величезний інтерес і ентузіазм у російського населення», ‒ висловив свою думку Леонід Радзиховський.

Україна вважає будівництво Росією об'єктів у Криму незаконним, а постійні візити Путіна до Криму ‒ порушенням державних кордонів України. МЗС України надіслав Росії ноту протесту у зв'язку з приїздом Путіна до Криму.

Довідка: 27 серпня в Криму президент Росії Володимир Путін проїхав за кермом «Ауруса» новою ділянкою траси «Таврида» в анексованому Криму. МЗС України надіслав Росії ноту протесту у зв'язку з приїздом Путіна до Криму. Останній раз Путін був у Криму 20 липня. Він взяв участь у церемонії закладання бойових кораблів для ВМФ Росії. У Міністерстві закордонних справ України засудили візит Путіна до Керчі й назвали його незаконним.

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До цього працював три роки на «Громадському радіо». Народився в 1969 році в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

  • 16x9 Image

    Маша Ромашина

    Українська журналістка. З 2014 року ‒ автор статей і відеоматеріалів, присвячених життю півострова. З Крим.Реалії співпрацює з 2016 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG