Доступність посилання

ТОП новини

«Повсюдне беззаконня». Скандал із дитячим пляжем у Судаку


У Судаку місцеві жителі можуть втратити частину дитячого пляжу, вважає проросійський громадський активіст із Судака Дмитро Демчук. За його словами, на сполох місцеві жителі почали бити ще в 2018 році, коли Мідійну бухту (частину Судацької бухти) в Судаку віддали в оренду підприємцям.

Мідійна бухта традиційно вважається дитячим пляжем Судака, тут піщаний пляж і мілководдя. Поруч розташований автокемпінг. Тепер бухту загородили бетонним парканом.

Дмитро Демчук повідомив Крим.Реалії, що звернувся з приводу ситуації в Мідійній бухті до Громадської ради при російському Комітеті з протидії корупції.

Відповідь йому надійшла з російської адміністрації Судака. Перший заступник голови адміністрації Судака Алла Бобоустоєва повідомила, що земельна ділянка в Судацькій бухті надана ТОВ «Судак-Аквамир» на підставі угоди від 27.06.2017 року №188 про реалізацію інвестиційного проекту «Організація мідійно-устричної ферми та здійснення аквакультури цінних порід риби в Судацькій бухті».

«Договір оренди земельної ділянки укладений міністерством майнових і земельних відносин республіки Крим від 15.02.2018 року №20 н/23-2018», ‒ йдеться в листі.

Кореспондент Крим.Реалії побував на місці і не знайшов там ознак будівництва або роботи мідійно-устричної ферми, натомість виявив облаштований причал для маломірних суден.

«Фірма-інвестор забетонувала частину дитячого пляжу. Нагадаю, раніше 1 га землі з дитячим пляжем під Судаком був загороджений бетонним парканом без дозвільних документів. Договір оренди на 1 га землі фірмі «Судак-Аквамир» був виданий у 2018 році, а земляні роботи вони розпочали восени 2017 року», ‒ розповів Крим.Реалії Дмитро Демчук.

За інформацією адміністрації Судака, 27 липня 2017 року російське Мінмайна Криму підписало угоду вартістю 41,2 мільйона рублів із фірмою «Судак-Аквамир» про здійснення інвестпроекту зі створення мідійно-устричної ферми поблизу ‒ Мідійної бухти в Судаку. Площа рибоводної ділянки, переданої компанії в користування, за проектом складає 172,7 гектара, а площа земельної ділянки ‒ один гектар.

Також, згідно з висновком відділу територіального планування та містобудівного розвитку Судака від 23 травня 2018 року, компанії «Судак-Аквамир» передана в оренду на п'ять років земельна ділянка площею 1727 квадратних метрів у Мідійній бухті для організації човнових станцій, «для розміщення яких не потрібний дозвіл на будівництво».

У російській адміністрації Судака стверджують, що земля виділена без можливості капітального будівництва, із зобов'язанням інвестора дотримуватися вимог Водного кодексу Росії і забезпечити загальний доступ до прибережної смуги Чорного моря.

Цікаво, яким чином можна відпочивати на залитому бетоном пляжі

«Що ж ми бачимо насправді ‒ бетонний паркан і частину піщаного пляжу, залитого бетоном. Думаю, що прокуратура знову скаже, що порушень немає. Цікаво, яким чином можна відпочивати на залитому бетоном пляжі, і яким чином в'яжеться забетонований пляж із Водним кодексом Росії», ‒ прокоментував ситуацію Демчук.

Тим часом на пляжі з'явилася табличка з попередженням, що купання тут заборонене.

Проросійський активіст записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому стверджує, що в Судаку «захопили дитячий пляж, закатали в бетон, поставили бетонний паркан .. перешкоджаючи доступу туристам і місцевим жителям».

Водночас, Демчук повідомив Крим.Реалії, що не має ілюзій щодо реакції на його звернення до російського президента.

Демчук стверджує, що раніше через активну громадянську позицію він піддавався переслідуванням, зокрема йому погрожували кримінальною справою за репост статті про главу російського уряду Криму Сергія Аксенова. За його словами, наслідків вдалося уникнути завдяки інформаційній підтримці кримських блогерів, серед яких ‒ Євген Гайворонський, Олег Зубков і інші.

На думку проросійського активіста, кадрова проблема є однією з найактуальніших для Криму. В результаті погіршується екологічна ситуація, зменшуються прибутки кримчан, страждає малий і середній бізнес. На думку Демчука, ситуація на півострові найближчим часом не покращиться.

Росія, яка обіцяла кримчанам золоті гори, дала їм зрозуміти, що казка закінчилася

«Безумовно, ейфорія минає. Росія, яка обіцяла кримчанам золоті гори, дала їм зрозуміти, що казка закінчилася, і почалася жорстока реальність території, що живе під санкціями, незалежно від того, хочуть вони це сприймати чи ні. Зростання цін, жебрацькі зарплати й пенсії, відсутність кваліфікованих робочих місць, родинні та кумівські призначення на «теплі» посади, повсюдне рішалово та беззаконня, значний спад кількості відпочивальників, а також прибутків від них, жахливі медпослуги ‒ все це відкрило очі кримчанам, які особисто від цього постраждали», ‒ сказав Демчук.

Він стверджує, що в результаті деякі кримчани залишають півострів, а також, що серед незадоволених ‒ і ті, хто останніми роками переїхав до Криму.

«Настрої спостерігаю песимістичні, але приховані безвихіддю від того, що відбувається. Ті, хто це зрозумів, і мають можливість виїхати з Криму, вже поїхали, або продають житло та їдуть. Особливо багато розчарованих приїжджих. Працездатна молодь намагається виїхати... Туристи дуже незадоволені Кримом, а саме цінами та сервісом», ‒ зазначив Демчук.

Довідка: У Судаку парканом огородили єдиний дитячий пляж «Улюблений» у бухті Капсель. Як стверджують місцеві жителі, на місці дитячого пляжу та акваторії буде організована мідійно-устрична ферма. Відповідну угоду на 41,2 мільйона рублів підписали 27 липня 2017 року з ТОВ «Судак-Аквамир». Площа рибоводної ділянки підприємства становить 172,7 гектара, площа земельної ділянки ‒ 1 гектар. Договір на оренду землі укладений у березні 2018 року.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG