В анексованому Криму заявляють про наплив росіян на травневі свята. Перші ознаки старту курортного сезону можна побачити на під'їзді до мосту через Керченську протоку. Російські автомобілі з боку Тамані Краснодарського краю у перший день травня вистоювали по сім годин, щоб потрапити до Криму. Що відбувається і чого чекати далі, читайте у матеріалі Крим.Реалії.
Ситуація на під'їздах до Криму загострюється щороку, оскільки Росія під час повномасштабного вторгнення в Україну закрила авіасполучення з півостровом. Щороку туристи, намагаючись потрапити туди, буквально штурмують Керченський міст.
Цього року рекордну кількість автомобілів на в'їзд до Криму біля Керченського (Кримського) мосту зафіксували 1 травня. Цей перший тест на старті курортного сезону показав, що російська влада поки не може ефективно регулювати рух на цьому напрямку. Біля пунктів огляду знову накопичуються масштабні автомобільні черги.
«Крим – найпопулярніший напрямок»
У першій половині дня 1 травня на під'їзді до Керченського мосту зібралося понад три тисячі автомобілів, що у 2,5 рази більше, ніж за такий же період торік, заявили у Мінтрансі РФ.
«На травневі свята Крим став найпопулярнішим напрямком для внутрішнього туризму. 1 травня на пункті огляду Кримського мосту з боку Краснодарського краю зафіксовано рекордну кількість охочих провести свята на півострові», – сказано в повідомленні.
Перевірити цю інформацію з незалежних джерел неможливо.
Співробітники Управління відомчої охорони Мінтрансу РФ, за інформацією відомства, оглядають 650 машин на годину. Тобто скупчення тисячі та більше автомобілів у цих пунктах означає, що очікування в черзі може тривати годинами.
Зупинилися ми через затор о 7:50 ранку – пройшли огляд о 14:40З телеграм-каналу
З ранку 1 травня у черзі з боку Тамані стояло понад три тисячі автомобілів. Чекати на проїзд доводилося чотири години. Насправді очікування в черзі зайняло набагато більше часу, стверджують автовласники, які стояли у заторах.
«Зупинилися ми через затор о 7:50 ранку – пройшли огляд о 14:40. Загалом майже сім годин у нас зайняв шлях від «Лукойлу» (заправка в Краснодарському краї перед пунктами огляду біля в'їзду на Керченський міст – КР) у заторі до мосту», – розповідає авторка російського Telegram-каналу «Chocolatellа», яка їхала до Криму 1 травня.
У другій половині дня кількість автомобілів у черзі трохи поменшала, але перевірки, як і раніше, тривали годинами.
Така ситуація пов'язана з тим, що на Керченському мосту у зв'язку із військовою і терористичною загрозами діють підвищені заходи транспортної безпеки. Місцеві служби перевіряють усі транспортні засоби, пасажирів та їхній багаж.
Тим, хто готується перетинати Керченський міст, рекомендують брати мінімум багажу, а також заздалегідь підготувати до огляду автомобільні бардачки, ніші в підлокітниках і відділення для запаски.
Заощаджують на персоналі?
Масштабні «затори» біля Керченського мосту пов'язані з нестачею працівників пунктів огляду, упевнений керівник російської Асоціації вантажних перевізників та експедиторів Криму Анатолій Цуркін.
Незважаючи на новий комплекс для огляду, персоналу фізично не вистачаєАнатолій Цуркін
«2700 машин з боку Тамані на в'їзд до Криму. І це лише офіційно опублікована цифра. Думаю, машин реально більше вдвічі. Незважаючи на новий комплекс для огляду, персоналу фізично не вистачає. Існує думка, що персонал не хочуть додавати, намагаючись економити фонд оплати праці», – наголосив він.
Навесні російська влада відкрила новий термінал огляду для транспорту перед в'їздом на Керченський міст з боку Тамані. Він розрахований на 40 точок ручного огляду легкового транспорту в пікове курортне навантаження. Але, судячи з нинішньої ситуації, він суттєво не покращив трафік на цьому напрямку.
За словами Анатолія Цуркіна, масштабні черги біля цього терміналу спостерігалися у квітні, коли росіяни їхали до Криму під час шкільних канікул. Багато смуг там закрито через відсутність співробітників, стверджує він.
Така сама ситуація, за словами Цуркіна, і на КПП на адмінкордоні між Кримом і Херсонською областю.
Російська влада, у свою чергу, не повідомляє про нестачу фахівців для роботи на пунктах огляду.
Що далі?
У травневому заторі туристи шукали собі всілякі розваги: засмагали, курили кальян, грали в нарди та волейбол. Очевидно, до цього їм доведеться звикати протягом найближчих місяців, поки в Криму діє курортний сезон.
Проблеми кримської логістики загострюються щороку після того, як ЗСУ двічі завдали удару по Керченському мосту під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Особливо масштабними затори біля Керченського мосту були 2023 року. Їх можна було помітити з космосу. На цьому знімку зафіксовано чергу з автомобілів, що скупчилися на під'їзді до Керченського мосту з боку російської Тамані 27 червня 2023 року.
Суттєво змінити ситуацію на пунктах огляду, щоб уникнути подібного, російська влада досі не змогла.
Цього року у високий сезон «заторів» біля Керченського мосту навряд чи можна уникнути, визнав російський глваа Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов). Тому наперед закликав гостей півострова «запастись терпінням». Проблеми з трафіком у цьому напрямку стають очевидними вже зараз.
Незважаючи на масовий потік російських автомобілів до Криму, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в регіоні фіксують провальні курортні сезони. Місцевий турбізнес виживає на федеральних дотаціях. На тлі цих негативних тенденцій завантаження місцевих пансіонатів, санаторіїв і готелів дедалі частіше забезпечують за рахунок російських бюджетників.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.