Доступність посилання

ТОП новини

«Яка війна? Нічого немає» Росіяни знову стоять у заторах біля Кримського мосту


В'їзд на Керченський (Кримський) міст. Ілюстративне фото
В'їзд на Керченський (Кримський) міст. Ілюстративне фото

В анексованому Російською Федерацією Криму знову з'явилися автомобільні затори на під'їздах до Керченського (Кримського) мосту. Основний потік – із російської Тамані на в'їзд до Криму. Росіяни продовжують їхати на Кримський півострів усупереч складній логістиці та військовим загрозам. Російська влада, як і раніше, не може спростити проїзд. Що відбувається біля під'їздів до півострова в розпал курортного сезону, розповідаємо у матеріалі Крим.Реалії.

Міст забезпечує для росіян основний трафік до анексованого Криму. В умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну цивільне авіасполучення у цьому напрямку закрито. Тому на Керченський міст лягло подвійне навантаження. Традиційно воно зростає у весняні та літні місяці.

Росіяни, які їдуть до Криму або виїжджають з нього, змушені стояти у кілометрових заторах, оскільки стаціонарні пости огляду транспорту та вантажів не справляються з інтенсивним трафіком. Вирішити цю проблему не вдається.

Макет Керченського (Кримського) мосту, 18 травня 2024 року. Фото зі сторінки ВК російського глави Криму Сергія Аксьонова
Макет Керченського (Кримського) мосту, 18 травня 2024 року. Фото зі сторінки ВК російського глави Криму Сергія Аксьонова

«Час очікування – близько трьох годин»

30 червня черга на Керченський міст перевищила тисячу автомобілів. Цього дня з боку Тамані стояло 817 автівок.

«Час очікування – близько трьох годин», – писав Telegram-канал «ЧП Севастополь».

На виїзді з Криму також стояли сотні автомобілів. У Міністерстві транспорту російського уряду Криму підтверджують, що транспортний потік із РФ збільшився. Але публікують менш масштабні затори.

Микола Лукашенко
Микола Лукашенко

«Фіксуємо збільшення транспортного потоку з боку Краснодарського краю та Криму на Кримський міст. Провели робочу нараду з питань збільшення пропускної спроможності пунктів перевірки автомобільного транспорту. Збільшено кількість постів огляду та посилено їх роботу з боку Краснодарського краю та Криму», – повідомив російський глава відомства Микола Лукашенко.

Він пообіцяв, що «заторові ситуації будуть усунені» протягом кількох годин. Але 1 липня ситуація суттєво не змінилася.

Російський сервіс «Пробки онлайн» показує, що складне просування автотранспорту відбувається з боку російської Тамані. Тобто основний транспорт рухається на в'їзд до Криму з Росії.

Затори на під'їздах до Керченського мосту під час курортного сезону, 1 липня 2024 року
Затори на під'їздах до Керченського мосту під час курортного сезону, 1 липня 2024 року

Менші затори (позначені жовтим кольором) помітні і з боку анексованого Криму на виїзд до РФ. Ситуація ускладнюється, коли Керченський міст перекривають під час повітряних тривог.

«Більшість туристів їдуть через міст авто та автобусами»

Транспортне навантаження збільшилося і на «сухопутному коридорі», «пробитому» російськими військами через області України, окуповані Росією під час повномасштабного вторгнення.

Анатолій Цуркін
Анатолій Цуркін

«Громадяни давно збагнули, що простіше приїхати власним авто, ніж труситися в поїзді, та ще й задорого. Машин стало у кілька разів більше. Найчастіше на відпочинок виїжджають наприкінці робочого тижня – у четвер-п'ятницю. Також дуже популярним є день виїзду туристів – субота. Залежно від віддаленості точки старту прибуття легковиків на КПП з півостровом орієнтовно з четверга, п'ятниця нам додає місцевих жителів, які їдуть дивитися красоти Криму, та чиновники додому», – повідомляє глава російської Асоціації вантажних перевізників та експедиторів Криму, ексміністр транспорту російського уряду Криму Анатолій Цуркін.

Більшість російських туристів, які їдуть до Криму, обирають маршрут через Керченський міст, стверджує глова Криму Сергій Аксьонов (за документам – Аксенов).

Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов

«За перше півріччя 2024 року Крим відвідали два мільйони туристів. Це на 15% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. З них 60,8% прибули через Кримський міст автомобілями та автобусами, 31,7% – за допомогою залізничного сполучення і 7,5% – сухопутним маршрутом. У червні кількість туристів зросла у порівнянні з минулим роком на 25% – у Криму відпочило понад 746 тисяч людей», – заявив він.

Перевірити достовірність цих даних неможливо.

«З такою рекламою турпотік не слабшатиме»

Затори на в'їзді до Криму фіксують усупереч складній логістиці та військовим загрозам. Російські туристи готові стояти в чергах дорогою до Криму навіть після інциденту в Учкуївці, коли від падіння уламків ракети загинули та постраждали пляжники.

Головною причиною цього може бути те, що російська влада активно кличе своїх громадян до Криму, запевняючи, що там безпечно.

«Ведучі федеральних телеканалів постійно рекламують курорти анексованого Криму. Яка війна? Про що це ви? Нічого нема. Боюся, що з такою рекламою та потужною підтримкою федерального ТБ турпотік до Криму ще довгий час не слабшатиме», – заявив журналіст Артур Давлетшин в ефірі програми «Повестка» на Радио Свобода.

Самі російські туристи зізнаються, що на море тепер ходити страшно, але їдуть до Криму, сподіваючись, що з ними «нічого поганого не станеться».

Проблеми кримської логістики загострюються щороку після того, як ЗСУ двічі завдали удару по Керченському мосту під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Особливо масштабними затори у кримському напрямку були торік. 30 квітня – напередодні початку курортного сезону – черга з автомобілів з боку Росії в напрямку Криму становила 10 кілометрів.

Затор у бік Криму на з'їзді трасою із західного обходу Краснодара. РФ, 30 квітня 2024 року
Затор у бік Криму на з'їзді трасою із західного обходу Краснодара. РФ, 30 квітня 2024 року

Торік затори біля Керченського мосту були такі масштабні, що їх можна було помітити з космосу. На цьому знімку з космосу знято чергу з автомобілів, що скупчилися на під'їзді до Керченського мосту з боку російської Тамані 27 червня 2023 року.

Черга машин на автодорозі в Краснодарському краї РФ, що веде до Керченського мосту, 27 червня 2023 року. Фото «Схем»
Черга машин на автодорозі в Краснодарському краї РФ, що веде до Керченського мосту, 27 червня 2023 року. Фото «Схем»

Пасажирів транспорту, які опинилися в масштабних заторах, російська влада обіцяла забезпечувати питною водою та біотуалетами вздовж траси. Чиновники навіть пропонували доставляти туристів до Криму за допомогою двох російських десантних кораблів. Але до цього не дійшло.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG