Доступність посилання

ТОП новини

«Кому не подобається – нехай отруїться»: як прихильниця війни Надія Бабкіна зміцнює патріотизм у Криму


Надія Бабкіна та ансамбль «Російська пісня», архівне фото
Надія Бабкіна та ансамбль «Російська пісня», архівне фото

Народна артистка Росії Надія Бабкіна гастролює в анексованому Криму із фестивалем «Пісні Росії». На тлі військових дій Росії в Україні співачка приїхала на півострів зміцнювати патріотичний дух місцевих жителів. Як її зустрічають у Криму та скільки коштують її виступи, розповідаємо у матеріалі Крим.Реалії.

Фестиваль «Пісні Росії» проводиться за підтримки російської влади з метою об'єднання національних культур Росії. Напряму із військовими діями Росії в Україні фестиваль не пов'язаний. Але Надія Бабкіна презентує його на російському телебаченні із символом Z на одязі – ним російська армія маркує свою військову техніку в рамках повномасштабного вторгнення в Україну. Артистка не приховує, що підтримує війну з Україною.

Прихильниця Z

Надія Бабкіна вітає російську анексію Криму та не вперше гастролює на півострові без погоджень із владою України. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну співачка теж підтримала, повторивши тезу російської пропаганди про «знущання з російських людей в Україні». Вона вважає, що Росія «здатна відстояти свої внутрішні ресурси, свою честь, свою Батьківщину, свій народ, навіть якщо від неї відвернеться весь світ».

Після початку війни влада України внесла Надію Бабкіну до списку діячів культури, які створюють загрозу національній безпеці країни. Сама співачка вважає, що її до цього списку занесли не тому, що вона підтримала військові дії Росії, а за те, що «давала концерти російською мовою, демонструвала мир, доброту, кохання та порозуміння».

Поки Росія воює з Україною, артистка зі своїм ансамблем вирушила до Криму піднімати патріотичний дух. Туди вона прибула наприкінці червня поїздом, провівши в дорозі 30 годин, пишуть місцеві ЗМІ. Авіасполучення з півостровом для цивільних літаків, нагадаємо, Росія закрила з 24 лютого, оскільки використовує кримське небо та аеродроми для війни.

«Крим дивовижний, яскравий і частина Росії»

Фестиваль «Пісні Росії», який щороку проводять у Росії, цього разу стартував у Сімферополі та вже пройшов у Феодосії, Євпаторії, Червоногвардійському районі, Керчі та Ялті. Згідно з розкладом фестивалю, на початку липня Надія Бабкіна з колективом планують гастролювати у Білогірську та Бахчисараї.

Незважаючи на те, що фестиваль оголошено як культурний та патріотичний, із його сцени лунають і політичні заяви.

«Крим – дивовижний багатонаціональний, яскравий та частина Росії. Ми приростаємо (територіями сусідніх держав – КР) і стаємо більшими і міцнішими. І нас зруйнувати неможливо. Коли ми разом, ми сила. І це є наша правда. Фестиваль-марафон «Пісні Росії» саме для цього. Ми поїдемо всім Кримом, ми всі хочемо об'єднуватися», – сказала Надія Бабкіна в Сімферополі 25 червня.

У Керчі Надію Бабкіну зустрічали з букетом із риби.

Підконтрольна Росії глава Керчі Ольга Солодилова вручає російській артистці Надії Бабкіній букет із риби на честь її прибуття до міста на фестиваль «Пісні Росії», 29 червня 2022 року
Підконтрольна Росії глава Керчі Ольга Солодилова вручає російській артистці Надії Бабкіній букет із риби на честь її прибуття до міста на фестиваль «Пісні Росії», 29 червня 2022 року

До її приїзду місцевим магазинам заборонили торгувати алкоголем на час фестивалю.

Артистка з керченської сцени порадила всім незгодним із нею отруїтися.

«Як кажуть, якщо хочеш зруйнувати державу – знищ її культуру. Але хіба це можливо? Вона формувалася віками! Це наш фундамент, на який ми спираємося і на якому міцно стоїмо, і зруйнувати це нікому не дозволимо ніколи! Я вірою та правдою служу народу, народному жанру з покоління у покоління. А кому не подобається – нехай отруїться!» – сказала вона.

Російська артистка Надія Бабкіна у туніці «Гуляй, Росія» на фестивалі «Пісні Росії» у Керчі під час повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, 29 червня 2022 року
Російська артистка Надія Бабкіна у туніці «Гуляй, Росія» на фестивалі «Пісні Росії» у Керчі під час повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, 29 червня 2022 року

Поки в Росії та Криму масово ховають військових, які загинули під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Надія Бабкіна закликає Росію «гуляти» та перемагати.

«Ми переможемо», – оголосила вона зі сцени у Феодосії, не уточнивши, чи йдеться про війну.

«Ми маємо свою точку зору»

Проведення фестивалю «Пісні Росії» у Криму заступник керівника марафону «Пісні Росії» Сергій Рябов пояснив Крим.Реалії тим, що Крим – «дуже важливий регіон» для підвищення патріотичного духу Росії.

«Крим є дуже значущим суб'єктом Росії (півострів був окупований та анексований Росією у 2014 році – КР). У нас уже було охоплено 63 регіони і було ухвалено рішення, що Крим нам просто необхідний, тому що треба піднімати тут дух патріотизму, розповідати про російську культуру та об'єднувати народності, які мешкають у цій республіці», – заявив він.

Учасники фестивалю-марафону «Пісні Росії» у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії до України, 30 червня 2022 року
Учасники фестивалю-марафону «Пісні Росії» у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії до України, 30 червня 2022 року

За словами Сергія Рябова, фестиваль не пов'язаний із військовими діями Росії в Україні, і символіка Z у ньому не використовується. А її наявність на одязі Надії Бабкіної у телеефірах він назвав «її особистою позицією».

«Це її особиста позиція, і я її підтримую абсолютно в цьому як її заступник. У фестивалі цього немає, бо він несе культурне послання і жодним чином не пов'язаний із політичними та військовими діями, які зараз відбуваються. Ми об'єднуємо народності Криму, і, звичайно, ми маємо свою точку зору», – сказав він.

Скільки коштує патріотичний дух

За даними російського порталу держзакупівель, лише на послуги монтажу та демонтажу наметів для фестивалю-марафону «Пісні Росії» у Криму з бюджету витратили понад два мільйони рублів. Ще понад мільйон рублів коштував трансфер для його учасників.

Російську артистку Надію Бабкіну прославляють на футболці в Ялті під час фестивалю-марафону «Пісні Росії», 30 червня 2022 року
Російську артистку Надію Бабкіну прославляють на футболці в Ялті під час фестивалю-марафону «Пісні Росії», 30 червня 2022 року

Скільки загалом коштував цьогорічний фестиваль і який гонорар в Надії Бабкіної, Сергій Рябов повідомити відмовився, назвавши це питання «дуже дивним».

«Ви у своєму розумі? Ви мене питаєте, скільки коштував фестиваль? Ви ще про мою зарплату спитайте!» – обурився він і кинув слухавку.

Згідно з публічними даними, гонорар Надії Бабкіної за виступ стартує від 800 тисяч рублів.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну її виступ в Омську на Дні міста оцінили в 2,3 мільйона рублів. Це спричинило скандал. Депутат регіональних закзборів В'ячеслав Стручаєв тоді звернувся до влади міста із проханням не запрошувати виконавицю та її ансамбль. Надія Бабкіна та її колектив суму своєї винагороди за виступ лишили без публічних коментарів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG