Доступність посилання

ТОП новини

«Може лише констатувати проблеми»: підсумки пресконференції Аксенова


Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

Низькі прибутки кримчан, високі ціни на продукти та рівень медицини ‒ такі головні проблеми анексованого Криму, на думку російського глави півострова Сергія Аксенова. Він провів у Сімферополі пресконференцію за підсумками 2019 року. Заяви Аксенова обговорювали в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Сергій Аксенов запевнив, що після відкриття залізничного руху Керченським мостом ціни на продукти на півострові мають знизитися, але одночасно поскаржився на відсутність транзиту, який дозволив би вирішити цю проблему:

«З липня місяця це вантажне сполучення ‒ вантажного чекаємо навіть більше, ніж пасажирського. Хоча я впевнений, що і значна частина туристів приїжджатиме до Криму так чи інакше залізничним транспортом. Загалом, звичайно, ми очікуємо, що логістика все-таки спроститься ‒ постачання продовольства, будівельних матеріалів тощо, введення мосту в експлуатацію вплине на цінову політику в Криму. Так має бути, зниження буде, буде стабілізація вартості найнеобхідніших товарів для населення... У нас все одно ситуація не така, як у всіх. У нас відсутність транзиту в зворотну сторону веде до подорожчання всіх будівельних матеріалів, продовольства тощо. Транспорт приїжджає сюди завантажений, назад їде напівпорожній або порожній».

Російський політичний аналітик, ексаналітик російської партії «Единая Россия» Леонід Власюк висловив Крим.Реалії думку, що Сергій Аксенов замовчує справжнє призначення Керченського мосту.

Відкриття залізничного руху Керченським мостом ‒ це досить серйозна заявка. Звичайно, назад вагони будуть іти порожніми, тому що в Криму нема чого взяти, але стратегічно це дуже важливо
Леонід Власюк

‒ Великі пресконференції зазвичай дає найголовніший, а друга велика пресконференція дається, як правило, в Криму, тому що це приєднана, окупована територія, і треба показати, що Росія про неї піклується. Потрібно дати якісь обіцянки, оголосити якісь кроки, тим більше що відкриття залізничного руху Керченським мостом ‒ це досить серйозна заявка. Звичайно, назад вагони будуть іти порожніми, тому що в Криму нема чого взяти, але стратегічно це дуже важливо. Завдяки цьому руху можна зробити півострів великим авіаносцем, повністю нашпигованим зброєю. Швидше за все, тут не стільки про продукти йдеться, це має бути супутнім. Основні вантажні перевезення проводитимуть залізничні війська.

На питання журналістів про те, чому відкладається анонсоване на кінець 2019 року відкриття медичного центру імені Семашка під Сімферополем, Сергій Аксенов послався на проблеми з постачанням обладнання, пов'язані з міжнародними санкціями. Російський громадський активіст, голова організації «Чистий берег. Крим» Володимир Гарначук вважає, що це просто виправдання.

‒ Говорячи про санкції, Аксенов перекладає з хворої голови на здорову. При створенні такого серйозного об'єкта, як клініка, використовуються проєктування та розробки, які підрядник має поставити в межах державного контракту за (російською ‒ КР) федеральною цільовою програмою. Спочатку все обладнання, всі матеріали, які там використовуються, мають бути звільнені з-під дії санкційних списків. Я не дуже розумію, про що говорить Аксенов ‒ мені здається, це спроба уникнути відповідальності. Що стосується відсутності єдиного підрядника на будівництво доріг, на яке він також нарікає ‒ з 2014 року він повторював ці заклинання, що зараз прийде ефективне державне унітарне підприємство, яке належить місту або державі, і вирішить проблему. Тим часом був вбитий сімферопольський хлібозавод, винно-коньячний завод тощо.

Володимир Гарначук впевнений, що «державні» підприємства в Криму не здатні виконувати свої зобов'язання і працювати якісно.

Усі спроби Аксенова знайти новий «дах» у Москві, щоб залишитися при владі, зазнають краху
Володимир Гарначук

‒ Це не просто я припускаю ‒ це факт, заснований на багаторазовому досвіді. Аксенов теж це знає, і коли він говорить такі речі, то це свідчить про те, що людина хоче контролювати все, але при рівні та горизонті планування, як у завгоспа ‒ він у принципі не розуміє, як це працює. Я повторю, що рішення про зміну Аксенова на посаді глави Криму ухвалене, питання тільки в даті. Але він людина-символ, і поки у нього є прямий доступ до Путіна, щоб вирішувати питання щодо розвитку Криму, його тримають. Втім, кредит довіри практично вичерпаний: на відкритті залізничного пасажирського сполучення з Кримом Аксенов і Развожаєв чомусь не потрапили до кабіни з Путіним. Це теж свідчить про те, що людина фактично списана, і всі спроби Аксенова знайти новий «дах» у Москві, щоб залишитися при владі, зазнають краху.

За закритими воротами «Тайгану»: як зараз живе парк левів? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00
Завантажити на комп'ютер

Відповідаючи на запитання про конфлікт між російською владою Криму та власником парку левів «Тайган» і зоопарку «Казка» Олегом Зубковим, Сергій Аксенов звинуватив останнього в небажанні усувати порушення та в проукраїнських настроях:

«Вважаю, що це чисто проукраїнський персонаж, я почитав його блоги... там немає нічого російського взагалі. Йому потрібний хайп, простий скандал. Скандал ‒ найкраща реклама. Замість того, щоб просто взяти та прочіпувати цих тварин, уникнути нелегального продажу тварин. Зубков програє всі суди. Співробітники ветеринарії діють відповідно до законодавства. Мені здається, Україна йому ближча, як держава, але нехай виконує законні вимоги».

Кримський бізнесмен Олег Зубков висуває звинувачення у відповідь в тому, що російський глава Криму хоче забрати у нього бізнес.

‒ Аксенов дуже часто видає бажане за дійсне. Насправді він веде неоголошену війну проти моїх парків, щоб здійснити справжнє рейдерське захоплення та знекровити мій бізнес, довести до банкрутства шляхом різних перевірок. Треба знати Аксенова, його минуле, і чим він займається в нинішньому російському Криму.

Кримський історик та політолог Олександр Севастьянов прогнозує, що кримський бізнесмен остаточно «програє боротьбу Сергію Аксенову».

‒ Ця перепалка триватиме, але без серйозного розвитку, тому що певні крапки над «і» поставила адміністрація президента Росії, яка вже оголосила, що претензії ветеринарної служби до Зубкова обґрунтовані. Він втратив публічну підтримку з боку Москви, і в цьому протистоянні це перемога не стільки Аксенова, скільки механізму влади. Він, очевидно, отримає все-таки чергову апаратну перемогу над бізнесменом. У протистоянні влади та бізнесу влада знову виявиться сильнішою. Я не думаю, що Зубков має ресурси для продовження цієї боротьби. Найголовніше, що це вдарить по ньому самому ‒ по його долі. Я б порадив йому не наполягати на своєму.

Олександр Севастьянов вважає, що російський глава Криму не в змозі вирішити озвучені ним же головні проблеми півострова.

Відзвітувати можна про що завгодно, але якість роботи відсутня як така. Пан Аксенов може лише продовжувати констатувати проблеми
Олександр Севастьянов

‒ У Криму немає прибуткової економіки, яка самостійно розвивається та успішно працює. Вона абсолютно дотаційна й залежна від (російського ‒ КР) федерального бюджету, оскільки в Криму будь-яких інвесторів чекають серйозні міжнародні санкції. Тому Аксенов абсолютно правильно говорить про низькі прибутки та високі ціни. Інакше й бути не може. Звичайно, якщо будувати великий новий корпус лікарні імені Семашка, а потім раптом з'ясувати, що туди не можна транспортувати необхідне обладнання ‒ ясна річ, медичне обслуговування буде неефективним. Це неефективне управління загалом. Відзвітувати можна про що завгодно, але якість роботи відсутня як така. Пан Аксенов може лише продовжувати констатувати проблеми.

На думку Олександра Севастьянова, політичний вплив Аксенова під час його другого терміну буде неухильно знижуватися, і в якийсь момент Москві буде вигідно перевести на нього накопичений кримчанами негатив і нарешті відіслати у відставку.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

XS
SM
MD
LG