Доступність посилання

ТОП новини

Із Росії до Криму перекинули винищувачі для навчань на «наземному авіаносці» – командування


Пілотажні групи ВПС Росії «Стрижі» на літаках МіГ-29 і «Російські витязі» на літаках Су-27 виступають на авіашоу на Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2021 у підмосковному Жуковському 20 липня 2021 року ілюстративне фото
Пілотажні групи ВПС Росії «Стрижі» на літаках МіГ-29 і «Російські витязі» на літаках Су-27 виступають на авіашоу на Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2021 у підмосковному Жуковському 20 липня 2021 року ілюстративне фото

Корабельні винищувачі МіГ-29К/КУБ перекинуті з Росії до Криму для тренувань на наземному аналогу палуби авіаносця «Адмирал Кузнецов», повідомили в пресслужбі Північного флоту Росії, інформує «Интерфакс».

«Льотчики окремого корабельного винищувального авіаполку Північного флоту завершили перебазування з Мурманської області до Криму для вдосконалення льотного вишколу в ході тренувань на наземному інженерно-технічному авіаційному комплексі (НИТКА)», – зазначили в пресслужбі.

За даними штабу флоту, всього до Криму було перебазовано кілька бойових і навчально-бойових (двомісних) корабельних винищувачів МіГ-29К і МіГ-29КУБ, а також льотний і технічний склад. Тренування розпочнуться наступного тижня.

«Переліт з аеродрому Сєвєроморськ-3 на аеродром Саки зайняв кілька днів у зв'язку з несприятливими метеорологічними умовами по маршруту перельоту», – повідомили в пресслужбі.

Як повідомляв «Интерфакс», 4 жовтня палубні винищувачі Су-33 Північного флоту повернулися з Криму на базу після місяця тренувань на «наземному авіаносці» – спеціальному тренажері, що імітує палубу з габаритами авіаносця «Адмирал Кузнецов», для відпрацювання зльоту і посадки винищувачів.

На сайті Міноборони Росії поки немає повідомлення про перекидання винищувачів до Криму.

Раніше під час військових навчань у Криму берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон» зі складу ракетно-артилерійських з'єднань Чорноморського флоту Росії знищили загін кораблів умовного супротивника.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Мілітаризація Криму

Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.

У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.

Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».

У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

XS
SM
MD
LG