Доступність посилання

ТОП новини

У Києві представили законопроєкт про захист політв’язнів, військовополонених і заручників


Як повідомила міністр у справах ветеранів Оксана Коляда, законопроєкт визначає три категорії осіб, на які розповсюджується його дія
Як повідомила міністр у справах ветеранів Оксана Коляда, законопроєкт визначає три категорії осіб, на які розповсюджується його дія

У Києві 8 листопада відбулася презентація та обговорення проєкту Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених волі в результаті збройної агресії проти України», повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Ми представляємо той текст і напрацювання, які дуже важливі для самих осіб, які були позбавлені волі в результаті збройної агресії Росії проти України. Для їхніх сімей, які не бачили своїх рідних вже довгий час... Мені здається, що це хороший якісний текст, який відповідає на ті питання, які перед ним поставлені. Він нарешті визначає три категорії осіб, які повинні отримувати державну допомогу, державну підтримку, соціальний та правовий захист – це особи, позбавлені волі за політичними мотивами, це цивільні заручники і військовополонені», – розповів про законопроєкт постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

За його словами, цей законопроєкт є необхідним для окупованого півострова.

«Це питання особливо важливе для Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, оскільки ви знаєте: понад 90 політв'язнів ми маємо сьогодні. Абсолютна більшість – кримчани, абсолютна більшість із цих політв'язнів – кримські татари», – зазначив Кориневич.

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда висловила надію, що саме цей законопрєект незабаром затвердить Верховна Рада.

«Ми прийшли до висновку разом із представниками Офісу президента, разом із представниками представництва президента України в Криму, з експертним середовищем, із міжнародними організаціями, з нашими партнерами до того, що ми повинні вийти на цей законопроєкт, який ми представляємо... Я знаю на 100%, що Офіс президента пропонуватиме президенту внести цей законопроєкт, як невідкладний», – сказала Коляда.

Під час обговорення українські правозахисники, активісти і кримські адвокати закликали внести необхідні правки, щоб довести його «до досконалості».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Росія «незаконно переслідує 115 українців за помилковими і політично мотивованим звинуваченнями». За її інформацією, 40 кримських татар перебувають у місцях несвободи на території Росії, 32 людини перебувають у пенітенціарних установах на тимчасово окупованій території Криму, а 15 осіб, звільнені від відбування покарання умовно, зараз перебувають за місцем проживання на території Кримського півострова.

7 вересня відбувся обмін утримуваними громадянами між Україною і Росією. Літак із 35 українцями приземлився в київському аеропорту «Бориспіль».

Президент України Володимир Зеленський сказав Крим.Реалії, що звільнення кримськотатарських активістів із російського ув'язнення стане другим етапом українсько-російського обміну.

XS
SM
MD
LG