Навесні в київському «Палаці спорту» запланований концерт гурту «Кіно» з гітаристом Юрієм Каспаряном, який не один раз виступав в анексованому Криму.
«У те, що через 30 років після розпаду колективу фанати отримають шанс потрапити на живий концерт, не вірив ніхто. Але це сталося! Гурт «Кіно» дасть двогодинний концерт у Києві навесні 2021 року», – йдеться в повідомленні concert.ua – ресурсу, який анонсує концерти зірок і реалізує квитки на виступи.
Згідно з інформацією, концерт «Кіно» запланований на 13 березня. Склад, яким планує виступити гурт в Києві – два оригінальних басисти гурту різних років – Олександр Титов і Ігор Тихомиров, а також гітарист – Юрій Каспарян.
«А співати знайомі кожному в залі рядки буде сам Віктор Цой! В основі програми – голос лідера «Кіно», оцифрований з оригінальних багатоканальних записів. Один із творців і продюсерів шоу – Олександр Цой, син Віктора», – йдеться в афіші.
У 2018 році в Севастополі та Сімферополі відбулися концерти, на яких музика гурту «Кіно» звучала у виконанні великого симфонічного оркестру під соло гітариста Юрія Каспаряна. Продюсером проєкту під назвою «Симфонічне кіно» виступив син музиканта – Олександр Цой. Аналогічний виступ проходив у Севастополі у 2017 році. Після цих концертів Юрій Каспарян і Олександр Цой з'явилися в українській базі «Миротворець».
Іноземні артисти й інші діячі культури порушують українське законодавство, приїжджаючи з гастролями в анексований Росією Крим через закриті України пункти пропуску.
Деяким артистам і співакам, які приїхали на гастролі до Криму або прямо підтримують російську анексію Криму, заборонено виступати на материковій Україні.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.