Голова комітету в російському парламенті Криму з народної дипломатії і міжнаціональних відносин Юрій Гемпель заявив сьогодні, 9 квітня російському інформагентству ТАСС, що влада півострова не може розраховувати на постачання води з материкової частини України.
«У нас це питання викликає побоювання з урахуванням того, що уряд України не контролює загони «Правого сектора», націоналістів, а вони можуть зробити все що завгодно, припустимо, отруїти воду, яка пішла б до нас. Друге – немає гарантії, що вони так само не перекриють його знову», – заявив Гемпель, коментуючи заяву віцепрем'єр-міністра України, Олексія Резнікова про те, що Київ готовий постачати воду в Крим до його деокупації, якщо міжнародні місії зафіксують можливість гуманітарної катастрофи.
Юрій Гемпель також заявив, що питання з водопостачанням населених пунктів в Криму вирішується, в тому числі за допомогою будівництва опріснювальних установок.
«Росія і кримчани вийдуть гідно з цієї ситуації. Влаштували нам енергоблокаду – ми проблему вирішили. Була продуктова блокада – вирішили. Те саме буде і з водою» – сказав він.
Раніше віцепрем'єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив в інтерв'ю «BBC Україна», що держава готова поставляти воду в Крим до його деокупації, якщо міжнародні місії зафіксують можливість гуманітарної катастрофи для українців, які живуть на півострові.
Нагадаємо, мер Херсона Ігор Колихаєв заявив, що виступає «за економічні відносини», і висловився за продаж води в Крим до його деокупації.
Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук заявляв, що воду в Крим «можна дати в разі гуманітарної катастрофи». Після цього голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія зазначив, що сьогодні немає жодних шансів у Верховній Раді розглядати й ухвалювати рішення про відновлення водопостачання в анексований Росією Крим.
Пізніше Кравчук заявляв, що питання дефіциту води на півострові буде загострюватися. Він не виключає, що це може спровокувати Росію на ще більшу агресію проти України.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає на тому, що з урахуванням анексії Кримського півострова «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».